Ekstraklasa
instagram.com/poldi_10
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Stycznia 2020

To już oficjalne. Lukas Podolski negocjuje z Górnikiem Zabrze, powrót bardzo blisko

Ekstraklasa może być bardzo ciekawa. Lukas Podolski bardzo bliski transferu do Polski. Mistrz świata z 2014 roku prowadzi poważne rozmowy na temat zagrania w Górniku Zabrze. Transfer, o którym mówi się od lat, może w końcu zostać zrealizowany. Zabrzanie wprost nie mogą przegapić szansy pozyskania tak znakomitego zawodnika.

Ekstraklasa od dawna nie widziała takiego transferu. Lukas Podolski może zrealizować największe marzenia kibiców Górnika Zabrze. Były zawodnik reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium ma pozostawać w kontakcie z władzami drużyny zabrzan i przygotowywać się do podpisania kontraktu w Polsce. Coś, co do niedawna zdawało się tylko spekulacją i plotką, zaczyna stawać się coraz to poważniejszym tematem. Osoby związane z Trójkolorowymi potwierdzają, że Niemiec jest bliski zawitania na ulicę Roosevelta 81 na całą rundę wiosenną.

Nie żyje wielokrotny reprezentant Polski. Był wybitnym zawodnikiem, poświęcił sportowi całe życieNie żyje wielokrotny reprezentant Polski. Był wybitnym zawodnikiem, poświęcił sportowi całe życieCzytaj dalej

Ekstraklasa. Lukas Podolski bardzo bliski przejścia do Zabrza

Podolski, który ostatnio był piłkarzem japońskiego Vissel Kobe, zakończył swoją przygodę z J-League i szuka nowej drużyny. Jedną z drużyn chętnych do pozyskania 35-latka jest drużyna Górnika Zabrze, która miała rozpocząć negocjację w menadżerem Podolskiego. Okazuje się, że klub Górników prowadzi bardzo poważne negocjacje z wielokrotnym reprezentantem Niemiec i idą one w pozytywnym kierunku.

- Negocjacje trwają. Żadna ze stron ich nie zerwała, ale na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy Lukas Podolski będzie grał w Górniku Zabrze. Rozmawiamy, myślę, że wiele wyjaśni się po weekendzie - przyznał Dariusz Czernik, członek zarządu Górnika Zabrze

Finanse mogą być problemem Zabrzan

Według doniesień medialnych, mimo że Podolski jest zainteresowany grą w Polsce, to ma ogromne wymagania finansowe. Niemiec miał przedtem odrzucić propozycję meksykańskiego CF Monterrey. Meksykanie zaproponowali Podolskiemu pensję na poziomie niższym niż 5 milionów dolarów, co miało zniechęcić byłego piłkarza FC Koeln. Mówi się jednak, że przedstawiciel Liga MX jest bardzo zdesperowany i postanowił przystosować się do oczekiwań reprezentanta Niemiec.

Kwota 5 milionów dolarów jest stanowczo za duża dla Górnika, ponieważ drużyna z Zabrza ma niewiele większy budżet na cały sezon. Argumentami w rozmowach z Podolskim mają być biznesy piłkarza, które prowadzi w Polsce. Możliwe, że Podolski zrezygnuje z niewiarygodnych jak na polską ligę zarobków na rzecz spokojnego doglądania interesów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pikantne nagranie pogrążyło trenera znanego klubu. Został zawieszony przez obrzydliwy filmik
  2. Piłkarze znanego polskiego klubu ustawiali własne mecze? PZPN rozpoczął dochodzenie, sprawa jest bardzo poważna
  3. Legendarny piłkarz zaatakowany pod własnym domem. Bandyci spalili mu samochód, został postrzelony
  4. Włosi podali informacje na temat przyszłości Krzysztofa Piątka. "To nieuniknione"
  5. Legendarny polski klub na skraju przepaści. Pojawiła się ostatnia nadzieja
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News