Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 8 Kwietnia 2020

Znamy wstępną datę wznowienia Ekstraklasy. Liga ma wrócić już wkrótce

Ekstraklasa może wrócić na polskie boiska już niebawem! Wiele zależy od sytuacji w Niemczech, gdzie włodarze DFL zamierzają wznowić rozgrywki Bundesligi już na początku maja.

Jak podaje Sport.pl, niemiecka liga ma posłużyć za wzór i pewien punkt odniesienia dla Ekstraklasy. Nasi zachodni sąsiedzi zmagają się z epidemią koronawirusa jeszcze w większej skali niż my, więc jeśli rozgrywki uda się z powodzeniem wznowić za Odrą, również w Polsce będzie to możliwe.

Nie żyje wschodząca gwiazda sportu. 22-latek został zamordowany przed własnym domemNie żyje wschodząca gwiazda sportu. 22-latek został zamordowany przed własnym domemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Sekret sportowców ujawniony. Dzięki temu napojowi zapomnisz o zmęczeniu, prosty przepis
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie

Ekstraklasa czeka na zielone światło

Z doniesień Sport.pl wynika, że realistyczną datą powrotu Ekstraklasy jest 22 maja. Według decyzji władz polskiej ligi, rozgrywki będą zawieszone co najmniej do 26 kwietnia. Rozgrywki najlepszej polskiej zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa po 26. kolejce, a ostatni mecz rozegrano 9 marca.

O powrocie do gry myślą także Hiszpanie. Według medialnych doniesień, LaLiga może wznowić rozgrywki 29 maja lub 6 czerwca. Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana w przypadku Premier League czy Serie A.

Poznaliśmy ostatniego rywala w karierze Marcina Najmana! To będzie prawdziwa patologiaPoznaliśmy ostatniego rywala w karierze Marcina Najmana! To będzie prawdziwa patologiaCzytaj dalej

Epidemia generuje straty

Wznowienie rozgrywek wydaje się jedynym ratunkiem dla klubowych budżetów. Niedawno prezes angielskiego Burnley stwierdził, że jeśli sezon nie zostanie dokończony, klub upadnie, mimo że dotychczas prosperował bardzo sprawnie. Mówi się także o masowych bankructwach w Bundeslidze, uchodzącej dotąd za wzór zarządzania. Według czarnego scenariusza aż 10 klubów z niemieckiej ligi mogłoby przestać istnieć w wyniku kryzysu.

Sytuacja związana z koronawirusem wciąż jest w Europie bardzo trudna, ale powoli się stabilizuje. Najbardziej dotknięte epidemią Włochy notują stopniowy spadek zarażeń. W Polsce na COVID-19 zachorowało już ponad 5 tys. osób. 136 pacjentów przegrało walkę z wirusem.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy w Polsce będzie szczyt pandemii i ile będzie ofiar? Eksperci podali prognozy, nie brzmią dobrze
  2. Powybijane szyby, skradziona broń. Dzieci z podstawówki włamały się do domu
  3. TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  4. Robert Lewandowski ujawnił tajemnicę. Wiemy, kiedy Bundesliga wróci do gry
  5. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  6. Kolejna grupa osób otrzyma zasiłek. Ponad tysiąc złotych do ręki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News