Ekstraklasa Arka Gdynia
.
Autor Piotr Bernaciak - 8 Października 2019

Oficjalnie: Koniec cierpliwości. Trener klubu z Ekstraklasy został zwolniony

Ekstraklasa należy do lig, w których trenerzy zmieniają się często. Dziś pracę stracił jeden z nich, który cieszy się sporym szacunkiem ze strony kibiców. Władze klubu mają jednak na uwadze własne dobro.

Ekstraklasa kojarzy się kibicom w bardzo różny sposób. Jedni darzą ją szacunkiem i estymą, inni za nią nie przepadają przez to, że nie prezentuje ona wysokiego poziomu. Wiele osób zarzuca naszej lidze, że jej niski poziom wynika przede wszystkim z braku stabilizacji. Zapewnić mogłaby ją ciągła praca jednego trenera, ale mało który klub ma cierpliwość na okazywanie wiary jednemu szkoleniowcowi.

Dziś kolejny zespół występujący w naszej lidze rozstał się ze swoim szkoleniowcem. Dowiedzieliśmy się, że Arka Gdynia postanowiła odsunąć Jacka Zielińskiego od prowadzenia pierwszego zespołu. Póki co nie wiadomo, kto będzie jego następcą. Ta decyzja wywołała spore poruszenie nie tylko wśród fanów Arkowców. Większość kibiców twierdziła, że uznany szkoleniowiec dostał za mało czasu.

Ogromne wzmocnienie reprezentacji przed najbliższym meczem. Mistrz świata powołanyOgromne wzmocnienie reprezentacji przed najbliższym meczem. Mistrz świata powołanyCzytaj dalej

Ekstraklasa kojarzy się z ciągłą zmianą. Niekoniecznie na lepsze

Jacek Zieliński pojawił się w Gdyni pod koniec poprzedniego sezonu, gdy sytuacja zaczynała robić się dramatyczna. Znany polskim kibicom szkoleniowiec miał za zadanie sprawić, by Arka nie spadła z ligi w kompromitującym stylu. Ze swoich obowiązków wywiązał się bez zarzutu. Gdynianie pozostali w Ekstraklasie, co w pewnym momencie wydawało się niemożliwe.

Wyglądało więc na to, że w tym sezonie Zieliński dostanie szansę na dłuższe poprowadzenie drużyny. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie jest to trener o niskich kompetencjach, dlatego zwalnianie go szybko byłoby uznane za nierozsądne. Ostatecznie wiemy już, że jego dalsza praca potrwała tylko kilka kolejek. Dziś znany trener został zwolniony z Arki.

Ekstraklasa wciąż nie cieszy się wielkim zainteresowaniem

Wciąż nie wiadomo, kto ma poprowadzić gdynian w kolejnych kolejkach. Wszystko wskazywało na to, że będzie to Wojciech Stawowy, który pracował już w przeszłości w Gdyni, lecz ostatecznie nie dogadał się on z przedstawicielami klubu. Nie wiadomo, jaki był powód takiego rozwiązania. Póki co drużynę ma prowadzić Daniel Myśliwiec, choć władze nie ukrywają, że jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News