Ekstraklasa transfer
Instagram/Wisła Kraków
Autor Łukasz Kowalski - 9 Stycznia 2021

Wielki powrót gwiazdora do Ekstraklasy? Szykuje się głośna transakcja, rozmowy trwają

Ekstraklasa może być świadkiem spektakularnego powrotu. Wisła Kraków zamierza się wzmocnić przed rudną jesienną, aby bić się o coś więcej niż tylko walka o utrzymanie. Klub jest blisko ponownego sprowadzenia do Krakowa Alona Turgemana. Izraelski napastnik miałby trafić do Białej Gwiazdy na zasadzie wypożyczenia.

  • Ekstraklasa zimą może być świadkiem spektakularnego powrotu
  • Wisła Kraków jest blisko ponownego wypożyczenia Alona Turgemana
  • Klub prowadzi z izraelskim klubem zaawansowane rozmowy, na razie strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie pensji zawodnika

Ekstraklasa w styczniu może być świadkiem wielkiego powrotu. Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informuje, że bardzo blisko ponownej gry w Wiśle Kraków jest Alon Turgeman. Izraelski napastnik ma być receptą na nieskuteczność Białej Gwiazdy.

W obecnym sezonie Wisła nie może liczyć na trafienia tych, którzy teoretycznie mieli je gwarantować. Najskuteczniejszy gracz Białej Gwiazdy Felicio Brown Forbes ma na koncie tylko trzy trafienia, tyle samo ma pomocnik Chuca. Całkowicie zwiódł sprowadzony latem Fatos Bećiraj, który nie strzelił jeszcze żadnego gola.

Ekstraklasa może być świadkiem wielkiego powrotu

Turgeman w Wiśle Kraków spędził rundę wiosenną poprzedniego sezonu. Ten okres może uznać za bardzo udany. W dziewięciu meczach strzelił aż sześć goli. Pobyt w Polsce napastnik zakończył jednak z kontuzją i wrócił do Austrii Wiedeń.

Zawodnik pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Na tyle dobre, że late Wisła chciała zostawić go u siebie. Do transferu nie doszło głównie przez przeciągające się leczenie izraelskiego napastnika, choć podobno kluby były już dogadane.

Problemy Kamila Stocha w Titisee-Neustadt. Polak szczerze wyznał, Problemy Kamila Stocha w Titisee-Neustadt. Polak szczerze wyznał, "miałem trudności"Czytaj dalej

W obecnym sezonie Turgeman w barwach Austrii Wiedeń przebywał na boisku zaledwie 117 minut, w tym czasie strzelił jednego gola. Włodarczyk informuje, że austriacki klub bardzo chętnie pozbyłby się Izraelczyka, a sam piłkarz bardzo ciepło wspomina swój pobyt w Polsce.

Kwestią sporną mogą okazać się pieniądze. Tych w kasie krakowskiego klubu brakuje. Wisła bardzo ucierpiała na pandemii koronawirusa i braku kibiców na stadionie, przez co nie wiadomo czy będzie ją stać na spełnienie oczekiwać Turgemana.

Wisła Karków blisko ponownego sprowadzenia Alona Turgemana

Włodarczyk informuje, że izraelski napastnik żąda miesięcznej pensji na poziomie 25 tysięcy euro miesięcznie. Klub początkowo zaproponował piłkarzowi siedemnaście, ale już dołożył do tego kolejny tysiąc. Kontrakt napastnika z Asutrią Wiedeń obowiązuje tylko do końca czerwca i może on trafić do Krakowa za darmo.

Napastnik nie może narzekać na brak zainteresowania. Niedawno otrzymał propozycję 2,5 rocznego kontraktu w Hapoelu Beer Szewa, ale nie doszedł do porozumienia z rodzimym klubem w kwestiach finansowych. Zainteresowane sprowadzeniem Izraelczyka są także zespoły z drugiej ligi hiszpańskiej.

Sprowadzenie Turgemana ma być jednym z elementów przebudowy zespołu trenera Petera Hyballi. TVP Sport niedawno informowało, że klubową kasę mogą odciążyć Vullnet Basha, Michał Mak, Lukas Klemenz i Łukasz Burliga, do tego nowego pracodawcy może zacząć szukać Fatos Bećiraj.

Wisła Karków na półmetku sezonu zajmuje 12. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 14. punktów. Biała Gwiazda ma tylko pięć "oczek" przewagi nad strefą spadkową. Pierwszy mecz po przerwie zimowej Wisła zagra 31 stycznia z Piastem Gliwice.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News