Ekstraklasa. Brutalny faul Tomasza Makowskiego
Beata Zawadzka/East News
Autor Wojciech Olszowy - 9 Grudnia 2020

Ekstraklasa nagle podjęła decyzję o ukaraniu klubu. Reprezentant Polski został zawieszony, poniesie konsekwencje

Ekstraklasa to nie miejsce na brutalne faule. Potwierdziła to decyzja władz ligi. Piłkarz Lechii Gdańsk Tomasz Makowski został zawieszony na trzy spotkania. W ostatnim meczu z Legią Warszawa ostro potraktował zawodnika Wojskowych, Bartosza Kapustkę. Na jego szczęście nie doszło do poważnego urazu.

  • W doliczonym czasie gry Makowski brutalnie zaatakował Kapustkę
  • Zawodnik Lechii za ten faul otrzymał czerwoną kartkę
  • Komisja Ligi ukarała piłkarza Lechii trzymeczowym zawieszeniem
  • Oznacza, to że nie zobaczymy go już w tym roku na boisku

Ekstraklasa słynie z wielu sytuacji, które z piłką nożną mają niewiele wspólnego. Najczęściej jednak są to śmieszne wpadki piłkarzy czy popełniane przez nich błędy. Są to rzeczy, które jednak mają prawo się wydarzyć. Brutalne faule już nie i prowadzona jest z nimi zdecydowana walka. Kary w postaci czerwonych kartek nie są wystarczającym środkiem do temperowania agresywnych zachowań piłkarzy i często władze ligi podejmują decyzje o wyższych sankcjach.

Ekstraklasa. Brutalny faul w końcówce spotkania

Do całego zdarzenia doszło podczas sobotniego starcia Lechii Gdańsk z Legią Warszawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Legii 2:0. W doliczonym czasie gry, przy stanie 1:0 dla gospodarzy ze stolicy, Tomasz Makowski brutalnie zaatakował Bartosza Kapustkę. Gracz Lechii wykonał wślizg wyprostowaną nogą. Zamiast w piłkę, trafił w nogę Kapustki. Wyglądało to bardzo źle. Piłkarz Legii momentalnie padł na murawę i zaczął zwijać się z bólu. Kibice "Wojskowych" od razu zaczęli martwić się o swojego zawodnika.

Początkowo arbiter prowadzący to spotkanie, Paweł Gil pokazał Makowskiemu żółtą kartkę. Doszło jednak do wideoweryfikacji. Po ponownym przyjrzeniu się sytuacji, sędzia zmienił decyzję. Wrócił na murawę, cofnął żółty kartonik i pokazał czerwoną kartkę.

Zobacz także: Michał Szpak nie wytrzymał. Publicznie zrugał Rydzyka

Choć sytuacja wyglądała bardzo groźnie, Bartosz Kapustka może mówić o szczęściu. W wyniku starcia nie doszło do kontuzji. - Rozmawiałem z Bartkiem, ma przyłożony lód do piszczela, który jest mocno zbity. Zrobiła się tam wklęsła dziura, ale tak to jest gdy uderzenie jest w to miejsce. - skomentował całe zajście trener Legii, Czesław Michniewicz.

Polskie media przed chwilą podały przykrą wiadomość. Nie żyje kultowy polski sportowiec, kiedyś oglądały go tysiącePolskie media przed chwilą podały przykrą wiadomość. Nie żyje kultowy polski sportowiec, kiedyś oglądały go tysiąceCzytaj dalej

Ekstraklasa. Komisja Ligi zajęła się sprawą

Czerwona kartka nie zakończyła jednak całej sprawy. Brutalnemu faulowi Makowskiego przyjrzała się Komisja Ligi. Przypomnijmy, że na skutek czerwonego kartonika, piłkarz pauzuje tylko w następnym meczu. Władze Ekstraklasy mają prawo do ingerencji w decyzje o zawieszeniu piłkarzy.

"Na zawodnika Lechii Gdańsk - Tomasza Makowskiego nałożono karę dyskwalifikacji w trzech meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk w 12. kolejce Ekstraklasy" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu, wydanym przez Komisję Ligi.

Zobacz także: Wielki polski bank zdecydował. Klientów czeka niespodzianka

Taka decyzja sprawia, że Makowskiego nie zobaczymy już na boisku w tym roku. W poniedziałek, 14 grudnia Lechia Gdańsk zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. Zmagania w 2020 roku gdańszczanie zamkną spotkaniem Cracovią (19.12). Gracza Lechii zabraknie także w pierwszym meczu 2021 roku przeciwko Jagielloni Białystok.

Dla 21-letniego Makowskiego to pierwsza, czerwona kartka w karierze. Na boiskach Ekstraklasy wystąpił łącznie w 59 meczach, w których nie strzelił żadnej bramki, ale zaliczył jedną asystę.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News