Aleksander Buksa
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 10 Lutego 2020

Młody gwiazdor Ekstraklasy kuszony przez topowe kluby. Ma odejść już latem

Ekstraklasa stała się w ostatnich miesiącach doskonałym oknem wystawowym dla młodych polskich zawodników. Zimą potwierdzono transfery m.in. Jarosława Niezgody i Radosława Majeckiego. Latem do grona młodych "eksportowych" talentów może dołączyć kolejny gracz.

Kluby Ekstraklasy zarobiły zimą na transferach przeszło 11 mln euro. Zdecydowaną większość tej kwoty zainkasowała Legia Warszawa, która sprzedała Jarosława Niezgodę do Portland Timbers oraz Radosława Majeckiego do AS Monaco. Młody bramkarz dogra jednak bieżącą rundę w barwach Wojskowych i do Francji przeniesie się dopiero latem. Teraz na spory zarobek szansę ma Wisła Kraków.

Kibole Legii Warszawa atakują własnego zawodnika. Kiedyś już go pobiliKibole Legii Warszawa atakują własnego zawodnika. Kiedyś już go pobiliCzytaj dalej

Ekstraklasa wypuści w świat kolejny talent?

Jak podaje dziennikarz sport.pl Tomasz Włodarczyk, 17-letnim Aleksandrem Buksą z Wisły Kraków interesują się kluby z Holandii, Włoch oraz Niemiec. Rozmowy ws. przeprowadzki młodego zawodnika mają trwać już od miesiąca. Sam piłkarz ma być sceptyczny co do tak szybkiego transferu. Młody napastnik odrzuca przejście do jednego z gigantów - woli najpierw odejść do mniejszego zespołu, w którym będzie miał większe szanse na przebicie się do składu.

Jak twierdzi Włodarczyk, najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada transfer Buksy za granicę połączony z rocznym wypożyczeniem gracza do Wisły Kraków. Buksa spędzi kolejny sezon pod Wawelem jedynie w przypadku utrzymania Wisły. Jeśli krakowianie spadną, młody talent z pewnością opuści jej szeregi.

Tak źle nie było od dawna. Wiemy, czego brakuje reprezentacji Polski w skokachTak źle nie było od dawna. Wiemy, czego brakuje reprezentacji Polski w skokachCzytaj dalej

Aleksander Buksa pokazał na co go stać

W wieku 17 lat większość zawodników cierpliwie czeka na swoją szansę i szlifuje umiejętności w grupach juniorskich. Aleksander Buksa ma natomiast na swoim koncie już 10 występów w Ekstraklasie, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po raz pierwszy do siatki trafił w meczu z Jagiellonią Białystok. Ta bramka uczyniła go najmłodszym strzelcem w XXI wieku w polskiej lidze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak źle nie było od dawna. Wiemy, czego brakuje reprezentacji Polski w skokach
  2. Nowy plan dla polskich skoczków. Ma zaprocentować w końcówce sezonu
  3. Niemieckie media zachwycone Krzysztofem Piątkiem. Widzą w nim nowego Lewandowskiego
  4. Kibole Legii Warszawa atakują własnego zawodnika. Kiedyś już go pobili
  5. Samobój nie z tej ziemi w meczu PSG. Obrońca zachował się jak rasowy snajper (WIDEO)
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News