Ekstraklasa
Zestadionu
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Marca 2020

Ekstraklasa zostanie odwołana? Wiemy, kiedy zapadnie kluczowa decyzja

Ekstraklasa może w tym sezonie nie dokończyć rozgrywek. Wszystko za sprawą koronawirusa, którego przypadków odnotowuje się coraz więcej na terenie kraju. Rząd zwołał dzisiaj specjalną konferencję prasową, na której premier poinformował o przedsięwziętych środkach bezpieczeństwa.

Ekstraklasa może podzielić los włoskiej Serie A. Premier włoskiego rządu w ostatnich godzinach przekazał informację o zawieszeniu wszelkich rozgrywek ligowych do 3 kwietnia. Oznacza to niemal miesięczną przerwę w grze jednej z najlepszych lig świata. Od kilku tygodni mecze na Półwyspie Apenińskim rozgrywane były w organizacyjnym chaosie. Większość z nich była zamknięta dla kibiców, a niektóre zostały przełożone.

Ekstraklasa zostanie całkowicie odwołana? Oficjalny komentarz minister sportuEkstraklasa zostanie całkowicie odwołana? Oficjalny komentarz minister sportuCzytaj dalej

Ekstraklasa bez udziału kibiców do odwołania

Na wtorkowej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o stanowisku i reakcji rządu w związku z coraz większą liczbą zachorowań na koronawirusa w Polsce.

- Wolimy zapobiegać, niż leczyć. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Organizatorom będziemy przekazywać bardzo dokładne informacje poprzez wojewodów - powiedział szef rządu.

Na konferencji głos zabrał również szef MSWiA Mariusz Kamiński.

- Jeśli organizatorzy uznają, że impreza dalej będzie miała sens bez udziału publiczności, to wojewodowie w tym zakresie będą elastyczni - dodał.

Na decyzję naszego rządu natychmiast zareagowały władze Ekstraklasy, które wydały specjalne oświadczenie.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - powiedział Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)Czytaj dalej

Ostateczna decyzja może oznaczać zakończenie sezonu już teraz

Komunikat w sprawie aktualnych wydarzeń postanowił wydać również Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

“Szanowni Państwo,

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że na chwilę obecną rozgrywki nie zostały odwołane. W najbliższy czwartek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN, na którym zapadną decyzje dotyczące rozgrywek.

W związku z powyższym oraz biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji prosimy o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej.”- możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej związku.

Jak widać, pozostaje nam z niecierpliwością czekać na czwartek. Wtedy też mają zapaść ostateczne decyzje co do rozgrywania spotkań Ekstraklasy ale i niższych lig. Na ten dzień zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie PZPN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News