Ekstraklasa
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Marca 2020

Oficjalnie. Ekstraklasa bez udziału kibiców. Pilny komunikat w sprawie koronawirusa

Ekstraklasa bez udziału kibiców. Z racji ryzyka zarażeń chorobą COVID-19, powodowanej przez zarażenie koronawirusem, władze polskiej ligi wydały specjalny komunikat, którego treść oznacza brak miłośników piłki nożnej na stadionach w trakcie rozgrywek polskiej ligi.

Ekstraklasa bez udziału kibiców piłki nożnej. Władze ligi wydały specjalny komunikat, którego treść zakłada brak miłośników piłki nożnej na meczach piłkarskiej ligi w Polsce. Wszystko przez zmniejszenie ryzyka zachorowalności koronawirusem, który sieje prawdziwe spustoszenie w Europie. Jak na razie, w naszym kraju odnotowano 17 przypadków zakażeń chorobą.

22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)Czytaj dalej

Ekstraklasa publikuje oficjalny komunikat. Brak kibiców na meczu

Oświadczenie władz polskiej ligi zostało opublikowane na stronie Ekstraklasy po słowach premiera Mateusza Morawieckiego, który ogłosił zawieszenie organizacji imprez masowych w związku z prewencją przed zwiększoną ilością zachorowań na chorobę powodowaną koronawirusem.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - mówi Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

EURO dopiero w 2021 roku? Szef włoskiego związku piłkarskiego przerwał milczenieEURO dopiero w 2021 roku? Szef włoskiego związku piłkarskiego przerwał milczenieCzytaj dalej

Rząd podjął specjalne kroki w sprawie choroby

Decyzję o odwołaniu imprez masowych, w tym meczów, przekazał premier Mateusz Morawiecki.

- Koronawirus i epidemia, która się rozprzestrzenia to realne zagrożenie. Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. (...)W poczuciu odpowiedzialności chcemy podjąć jak najwięcej działań typu „zapobiegać, a nie leczyć”(...) Dzisiaj na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych – poinformował premier..

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
  2. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  3. Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata
  4. Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzów
  5. Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News