Ekstraklasa
instagram.com/linetty7
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Kwietnia 2020

Gwiazdor Lecha chciał iść do Legii. Jego rodzina dostała pogróżki, straszna prawda wyszła na jaw

Ekstraklasa mogła być świadkiem jednego z największych transferów w historii polskiej piłki. Dominik Ebebenge był gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie “Hejt Park” na Kanale Sportowym. Związany niegdyś z Legią Warszawa piłkarski agent opowiedział o niedoszłej transakcji między stołecznym klubem a Lechem Poznań.

Ekstraklasa w ostatnich latach została zdominowana przez dwa zespoły, Legię Warszawa i Lecha Poznań. Jak wiadomo oba zespoły, delikatnie mówiąc, za sobą nie przepadają. Z wielkopolskiej drużyny do stolicy kilka lat temu mógł trafić ówczesny gwiazdor “Kolejorza”. Transfer upadł z powodu gróźb, jakie otrzymała rodzina piłkarza.

Mistrz świata w piłkę nożną chory na koronawirusa. Grał przeciwko Polakom, informacja z ostatniej chwiliMistrz świata w piłkę nożną chory na koronawirusa. Grał przeciwko Polakom, informacja z ostatniej chwiliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Legia Warszawa już jutro rozegra mecz. Fantastyczna i jednocześnie zaskakująca wiadomość
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina


Ekstraklasa pod znakiem rywalizacji Legii i Lecha

Podczas kolejnego programu “Hejt Park” na Kanale Sportowym gościem był Dominik Ebebenge. Piłkarski agent, pracujący również na stanowiskach kierowniczych w klubach Ekstraklasy. Kilka lat temu pełnił funkcję kierownika ds. rozwoju sportowego w Legii Warszawa, gdy jej właścicielem był Bogusław Leśnodorski. Podczas rozmowy z prowadzącym program Krzysztofem Stanowskim Ebebenge zdradził, że o krok od przejścia do drużyny ze stolicy Polski był Karol Linetty. Jak się okazuje pomocnik występujący obecnie w Sampdorii Genua, osiągnął już porozumienie z Legią, jednak na przeszkodzie do finalizacji transferu stanęły czynniki pozasportowe.

Były reprezentant Polski nowym chłopakiem Edyty Górniak. Nie zgadniecie, o kogo chodziByły reprezentant Polski nowym chłopakiem Edyty Górniak. Nie zgadniecie, o kogo chodziCzytaj dalej


Karol Linetty mógł grać w Legii Warszawa. Jego rodzina otrzymywała pogróżki

Dominik Ebebenge zdradził, że nie zdecydowano się ostatecznie na sprowadzenie młodego wówczas zawodnika z uwagi na groźby, jakie otrzymał on i jego rodzina. Prawdopodobnie chodzi tutaj o środowiska pseudokibiców Lecha.

- Linetty właściwie był już w Legii. Dokumenty były podpisane i to od nas zależał ten transfer. Ludzie w Poznaniu zaczęli robić presję, zastraszać Karola i jego rodzinę. Stwierdziliśmy więc, że tego nie robi, bo nie możemy jako ludzie do tego dopuścić. Bereszyński to zupełnie inny przypadek, bo presję miał w dupie. Kozak - powiedział Ebebenge.

Jako ciekawostkę warto dodać fakt, że do Legii mógł trafić również inny zawodnik, który w przeszłości występował w Poznaniu, Marcin Wasilewski.

- Byliśmy blisko Wasilewskiego. Jeszcze przed Leicester. On miał koniec kontraktu w Anderlechcie, oni chcieli mu pójść na rękę. To miał być pierwszy taki grubszy transfer Bogusia. Poszło gdzieś o 10 tysięcy złotych miesięcznie. Myślę, że Wasilewski tego nie żałował ani przez sekundę, bo dojechał na księżyc z Leicester - zakończył gość “Hejt Parku”.

Źródło: "Hejt Park" Kanał Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Więźniowie zakopują trumny w masowych mogiłach. Onet: część planu na wypadek pandemii
  2. Andrzej Gołota ma problemy przez epidemię. Jego żona mówi o "rozpaczy i tęsknocie" (FOTO)
  3. Oficjalnie: trener Zielińskiego zabrał głos ws. transferu. Nie pozostawił żadnych wątpliwości
  4. Najpiękniejsza gwiazda sportu podała publicznie swój numer telefonu. Fani są zachwyceni
  5. Leo Messi zabrał głos w sprawie transferu. Zadziwiająca deklaracja piłkarza Barcelony
  6. Niemcy też zdecydowały się wprowadzić obostrzenia na granicach. Wjazd tylko z dobrze uzasadnionego powodu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News