Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 10 Listopada 2020

Klub Ekstraklasy zwolnił trenera. Na stanowisku utrzymał się zaledwie trzy miesiące

Ekstraklasa okazała się zbyt dużym wyzwaniem dla jednego z trenerów prowadzącego polski klub. Nie jest żadną nowością, nie tylko w naszym kraju, że wielu właścicieli nie ma zbyt dużej cierpliwości. Tym razem jednak zwolnienie było wyjątkowo szybkie nawet jak na polskie warunki.

Ekstraklasa w tym sezonie przynosi wiele emocji, a zaskoczenia są zarówno jeśli chodzi o górę jak i dół tabeli. Niestety, nigdy nie będzie tak, że wszystkie drużyny będą się dobrze prezentować i za słabą grę ktoś musi ponieść konsekwencje.

Niestety, często te wyciągane są pochopnie i zbyt szybko. Teraz brakiem cierpliwości wykazali się włodarze Stali Mielec, którzy zwolnili Dariusza Skrzypczaka po zaledwie trzech miesiącach pracy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek i Adam Małysz mają niespodziankę dla tysięcy Polaków. Już jutro wszystko stanie się jasne, na żywo w radiu
  2. Maryla Rodowicz jest w dramatycznej sytuacji. Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, "gorzej być nie może"
  3. Tragedia Otylii Jędrzejczak wyszła na jaw po latach. Jej dziecko zmarło, partner zachował się wyjątkowo okrutnie
Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa. Stal Mielec błyskawicznie zmienia trenerów

Jeśli prześledzimy ostatnie ruchy beniaminka Ekstraklasy związane z posadą trenera pierwszego zespołu zobaczymy, że jest to jedna z najgorętszych posad w Ekstraklasie. A nie mówimy to przecież o klubie z krajowej czołówki.

Zaskakujące decyzje władze Stali podejmowały już przed rokiem. Gdy we wrześniu 2019 roku klub z Mielca był na 3. miejscu w Fortuna 1 Lidze i tracił jedynie punkt do lidera, zdecydowano się zrezygnować z usług trenera Artura Skowronka.

Ta niespodziewana zmiana nie przyniosła jednak negatywnych konsekwencji. Zespół przejął Dariusz Marzec, który poprowadził swoich podopiecznych do końca sezonu, wygrał Fortuna 1 Ligę i awansował do Ekstraklasy.

Zatrudnienie trenera z małym doświadczeniem było również zaskakujące dla kibiców, jednak nie tak bardzo jak... jego zwolnienie przed startem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy! To właśnie wtedy włądze Stali Mielec postanowiły, że Dariusza Marca zastąpił jego imiennik, Dariusz Skrzypczak. Jednak także on długo nie nacieszył się swoją posadą.

Nie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuNie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuCzytaj dalej

Skrzypczak wylatuje po trzech miesiącach

Wróćmy jeszcze na chwilę do zwolnienia Dariusza Marca. Wtedy nie chodziło oczywiście o wynik sportowy, jednak o to, że klub nie doszedł do porozumienia z trenerem w sprawie budowania jego sztabu trenerskiego. Marzec postawił się i z tego powodu musiał odejść.

Dariusz Skrzypczak przejął zespół, który wygrał Fortuna 1 Ligę, ale z pewnością odstający poziomem od Ekstraklasy. To najlepiej pokazują wyniki drużyny - Stal w 9 meczach wygrała tylko 1 (z najsłabszym obecnie Piastem Gliwice), ledwie 2 zremisowała, a w pozostałych 6 poniosła porażkę.

To sprawia, że z 5 punktami na koncie Stal Mielec zajmuje przedostatnie, 15. miejsce w Ekstraklasie. - Zarząd Klubu FKS Stal Mielec SA informuje, że Trener Dariusz Skrzypczak z dniem dzisiejszym przestaje pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny. Powodem tej decyzji jest niezadowalający wynik sportowy - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Trudno nie zgodzić się z tym, że wyniki faktycznie nie są najlepsze, jednak warto zastanowić się, czy rzeczywiście winny jest tutaj trener, który pracę rozpoczął ledwie 3 miesiące wcześniej z zespołem, który dopiero co awansował na najwyższy poziom rozgrywek. Według władz Stali Dariusz Skrzypczak swojej szansy jednak nie wykorzystał i pożegnał się z posadą. Klub niedługo ma ogłosić nazwisko jego następcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  2. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
  3. Krzysztof Piątek powróci do Włoch? Pojawiły się nowe okoliczności, to może być hit
  4. Gwiazdor Bundesligi apeluje do Jerzego Brzęczka. Domaga się powołania do reprezentacji, „argumenty są po mojej stronie”
  5. Mistrz świata rozpływa się nad Piotrem Zielińskim. "Piłkarz na miarę Realu Madryt i FC Barcelony"
  6. Straszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie części
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News