Ekstraklasa David Jablonsky Cracovia dyskwalifikacja
YouTube - david jablonsky
Autor Piotr Bernaciak - 12 Lutego 2020

Jeden z najlepszych zawodników Ekstraklasy blisko dyskwalifikacji. W przeszłości ustawiał mecze ligowe

Ekstraklasa może niebawem zmniejszyć się o jednego wyróżniającego się zawodnika. Dowiadujemy się bowiem, że piłkarz może zostać zdyskwalifikowany z uwagi na to, że został skazany prawomocnym wyrokiem.

Ekstraklasa w przeszłości miała ogromne problemy z korupcją, która była w zasadzie obecna przez lata. Teraz jednak nasza liga nie ma tego typu problemów i nikt nie skarży się na ustawianie spotkań. Nie oznacza to jednak, że w Polsce nie słyszymy już zupełnie o przypadkach korupcji. Wygląda na to, że jeden z gwiazdorów może zostać ukarany za swoją przeszłość.

David Jablonsky z Cracovii został prawomocnie skazany za aktywny udział w ustawianiu spotkań przed laty. Otrzymał on karę w postaci roku więzienia w zawieszeniu, jednak nie jest to ostateczna decyzja wymiaru sprawiedliwości. Okazuje się, że prawdopodobnie w grę wchodzi także dyskwalifikacja zawodnika. To byłby prawdziwy cios dla ekipy prowadzonej przez Michała Probierza.

Legia ukarana przez władze Ekstraklasy. Tysiące kibiców nie wejdą na stadionLegia ukarana przez władze Ekstraklasy. Tysiące kibiców nie wejdą na stadionCzytaj dalej

Ekstraklasa znała przypadki korupcji

Wejście Davida Jablonskiego do Ekstraklasy nie było najlepsze, mówiąc dość delikatnie. Zawodnik nie prezentował się dobrze, ale z czasem dobrą postawą na treningach zapracował na kolejne szanse od Michała Probierza i w pełni je wykorzystał. Dziś wielu uważa go za jednego z najlepszych defensywnych zawodników grających obecnie w Ekstraklasie.

Cracovia walczy o mistrzostwo Polski, jednak teraz może stracić jednego z kluczowych piłkarzy. Jablonsky został skazany prawomocnie za ustawienie kilku spotkań ligi czeskiej w czasach, gdy był piłkarzem FK Teplice. Tego typu wyrok nie przedawnił się i zawodnik został skazany na rok więzienia w zawieszeniu, ale to nie koniec. Grozi mu dożywotnia dyskwalifikacja z zawodowego futbolu.

Transferowy hit w Ekstraklasie potwierdzony. Najlepszy strzelec zmienia klubTransferowy hit w Ekstraklasie potwierdzony. Najlepszy strzelec zmienia klubCzytaj dalej

Ekstraklasa. Zawodnikowi grozi dożywotna dyskwalifikacja

Póki co trudno określić, czy starania czeskiej federacji powiodą się i piłkarz rzeczywiście przymusowo będzie musiał zakończyć karierę przedwcześnie. Jeżeli tak się stanie, Ekstraklasa z pewnością utraci jednego z zawodników grających na wysokim poziomie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, co dalej z Robertem Kubicą. Polski kierowca wystąpi w barwach BMW
  2. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  3. Sensacyjne doniesienia ws. pogrzebu Kobego Bryanta. Fani koszykarza nie kryją zaskoczenia
  4. TVP pokaże prawdziwe hity w Lidze Mistrzów. Stacja podjęła bardzo ważną decyzję
  5. Tego jeszcze nie było! Sędzia dostał zakaz stadionowy za haniebne zachowanie
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News