Ekstraklasa
East News/Jan Bielecki
Autor Bartosz Goluch - 12 Marca 2020

Nadzwyczajne spotkanie PZPN. Związek podjął decyzję ws. rozgrywania meczów Ekstraklasy

Ekstraklasa zalazła się na długiej liście rozgrywek zagrożonych przez epidemię koronawirusa. PZPN stanął przed ogromnym dylematem - odwołać ligę czy pozwolić na jej dokończenie w przewidzianym terminie? Związek podjął ostateczną decyzję w tej sprawie.

Stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej zostało wypracowane w czwartek podczas nadzwyczajnego spotkania. O swojej decyzji PZPN poinformował za pośrednictwem internetu.

Jest decyzja federacji skoków narciarskich ws. zakończenia sezonuJest decyzja federacji skoków narciarskich ws. zakończenia sezonuCzytaj dalej

Ekstraklasa gra dalej, ale bez kibiców

"Zarząd PZPN na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu podjął decyzje w sprawie kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce. PKO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem bez udziału widzów. W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień" - czytamy w oświadczeniu.

Związek poinformował również, co wydarzy się, jeśli przerwa w rozgrywkach przedluży się na tyle, że ich dokończenie będzie niemożliwe. "Jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas w Fortuna I lidze i II lidze nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli" - podaje PZPN.

Piotr Żyła rozbawił kibiców do łez podczas wywiadu. Chwilę wcześniej oddał genialny skokPiotr Żyła rozbawił kibiców do łez podczas wywiadu. Chwilę wcześniej oddał genialny skokCzytaj dalej

Juniorzy nie wybiegną na boiska

Odmienną decyzję związek podjął ws. młodych zawodników. "Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek niższego szczebla (tj. III ligi i niższych) i młodzieżowych" - obwieścił PZPN.

Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono zakażenie u 47 osób, jedna pacjentka zmarła. Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie, a kolejne zakażenia i ofiary są kwestią czasu. Jeszcze gorsza sytuacja panuje m.in. we Włoszech i Hiszpanii, gdzie rozgrywki ligowe zostały zawieszone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach
  2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News