Ekstraklasa
Facebook Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Czerwca 2020

Zapadła oficjalna decyzja w sprawie powrotu kibiców na trybuny. Sekretarz PZPN gasi entuzjazm

Ekstraklasa może być pierwszą ligą piłkarską na świecie, która ponownie będzie w stanie rozgrywać mecze z udziałem publiczności. W piątek opublikowano rozporządzenie Rady MInistrów mówiące właśnie o powrocie kibiców na stadiony. Sekretarz generalny PZPN tonuje jednak zbyt entuzjastyczne nastroje. 

Ekstraklasa zgodnie z rozporządzeniem rządu będzie mogła wkrótce ponownie rozgrywać mecze z udziałem kibiców. Stadiony zapełnią się jednak maksymalnie w 25 procentach. Ci, którzy liczą, że będą mogli dzięki temu szybko wrócić do aktywnego kibicowania, muszą wciąż uzbroić się w cierpliwość. Sytuacja może się zmienić zależnie od regionu Polski, w którym odbywać będzie się spotkanie.

Ujawniono zarobki piłkarzy na Instagramie. Nie możemy uwierzyć w miejsce Roberta LewandowskiegoUjawniono zarobki piłkarzy na Instagramie. Nie możemy uwierzyć w miejsce Roberta LewandowskiegoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandaty
  2. Doczekaliśmy się, jest przełomowa decyzja PKP. Ogromna zmiana już wkrótce


Ekstraklasa z udziałem kibiców już od 19 czerwca?

29 maja premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 19 czerwca kibice będą mogli powrócić na stadiony. W piątek weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów regulujące między innymi tę kwestię.Obiekty sportowe będą mogły, tak jak to było zapowiadane dotychczas, zapełnić się w maksymalnie 25 procentach. Publikujemy treść punktu zmodyfikowanego rozporządzenia z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 964, 966, 991 i 1006)

- Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności - czytamy w przepisach.

Były menedżer Roberta Lewandowskiego ujawnił jego największą tajemnicę. Z tej strony go nie znaliścieByły menedżer Roberta Lewandowskiego ujawnił jego największą tajemnicę. Z tej strony go nie znaliścieCzytaj dalej


Sekretarz PZPN studzi entuzjastyczne nastroje

Entuzjastyczne nastroje tonuje jednak wypowiedź sekretarza generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej, który już kilka temu zaznaczył, że powrót sympatyków piłki nożnej na stadiony, może nie być tak prosty. Na terenie Polski, zwłaszcza w kilku regionach, wciąż notuje się wysoką liczbę zachorowań na koronawirusa.

- Widzimy, że w niektórych regionach kraju może być problem, żeby to rozporządzenie weszło w życie już od 19 czerwca. Wydaje mi się więc, że finalne wdrożenie tego planu będzie bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o województwa i będzie zależało również od władz lokalnych. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeżeli podporządkujemy się pewnym niedogodnościom, bo tego wymaga plan udostępniania stadionów dla kibiców, takich jak np. rozmieszczenie widzów na trybunach przy zachowaniu możliwych maksymalnych odległości pomiędzy nimi, zachowanie odpowiedniego dystansu podczas wejścia i wyjścia z obiektu, obowiązkowe dezynfekcje, etc., to będziemy w stanie bezpiecznie obejrzeć mecz - powiedział Sawicki.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 3 banki ostrzegają klientów przez trudnościami z dostępem do pieniędzy. Lepiej przygotuj gotówkę
  2. Powrót obostrzeń w Polsce? Obywatele wyrazili swoje zdanie
  3. Radosław Majdan wzruszył fanów do łez. Pokazał zdjęcie Małgorzaty Rozenek ze szpitala. Ich dziecko jest przesłodkie (FOTO)
  4. Kibic nie mógł obejrzeć meczu, więc wynajął dźwig i stanął nad trybunami. Niesamowite sceny w Ekstraklasie
  5. Mario Balotelli zakończy karierę piłkarską? Znany ekspert nie ma wątpliwości. Te słowa mogą oznaczać koniec
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News