Ekstraklasa Zdenek Ondrasek
Twitter
Autor Piotr Bernaciak - 12 Października 2019

Rok temu grał w Ekstraklasie. Wczoraj zadebiutował w reprezentacji i strzelił gola Anglii

Ekstraklasa daje szansę wielu piłkarzom. Niektórzy z nich robią wielkie kariery, inni cieszą się mniejszymi sukcesami. Jeden z byłych piłkarzy naszej ligi rozegrał wczoraj jeden z najważniejszych meczów w życiu. Udało mu się zadebiutować w reprezentacji w wielkim stylu.

Ekstraklasa pozwoliła nam w przeszłości poznać setki piłkarzy. Po ich występach dla polskich klubów wiemy, do czego są oni zdolni. Widzieliśmy, że część z nich wywalczyła sobie prawo gry na zachodzie. Jeden z nich rozegrał wczoraj prawdopodobnie najważniejsze spotkanie w życiu. Zrobił to pomimo faktu, że był w tym meczu tylko rezerwowym.

Zdenek Ondrasek wszedł na boisko w drugiej połowie meczu z Anglią. Dla piłkarza FC Dallas to był debiut w narodowej reprezentacji. 30-latek wcześniej grał nieźle, jednak nigdy nie zapracował sobie na pierwszy mecz, nawet wtedy, gdy grał bardzo dobrze w barwach Wisły Kraków. Czech zdążył strzelić decydującego gola w tym meczu.

Kontuzja reprezentanta poważniejsza, niż myślano. Może nie zagrać z MacedoniąKontuzja reprezentanta poważniejsza, niż myślano. Może nie zagrać z MacedoniąCzytaj dalej

Ekstraklasa daje nam poznać setki piłkarzy

Czech grał niegdyś w Wiśle Kraków. Początkowo był tylko rezerwowym, lecz potem niezłą grą zapracował sobie na transfer do Stanów Zjednoczonych. Mimo wszystko zawsze deklarował swoje przywiązanie i wdzięczność dla Wisły za to, że dała mu szansę. Po kolejnych trafieniach dla Dallas zapracował sobie na debiut w drużynie narodowej.

Okazja do tego była wyjątkowa, bo Czesi grali dziś ambitnie i remisowali z Anglią 1:1 w eliminacjach Euro 2020. Trener zauważył, że są szanse na zwycięstwo, dlatego zdecydował się wpuścić na boisko debiutującego napastnika. Ondrasek w końcowych minutach meczu odnalazł się w polu karnym i zdobył decydującą bramkę na 2:1.

Były piłkarz z Ekstraklasy strzelił gola dla Czechów

Po tym golu Ondrasek z pewnością może liczyć na kolejne trafienia dla naszych południowych sąsiadów. Możemy być niemal pewni, że otrzyma on kolejne szanse. Obecnie pisze on niesamowitą historię i może mieć nadzieję, że nie był to jego pierwszy i ostatni występ dla reprezentacji Czech.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News