Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Stycznia 2021

Gwiazdor Ekstraklasy wpadł w wielkie kłopoty. Sprawę bada prokuratura, zarzuty są poważne

Ekstraklasa może być świadkiem ogromnego skandalu z udziałem piłkarza jednej z czołowych drużyn. Jak się okazuje, gwiazdor jednego z najlepszych obecnie polskich klubów miał być zamieszany w ustawienie meczu. Gracz miał na tym zarabiać duże pieniądze. Sam zainteresowany odpowiedział na zarzuty. Zawodnikowi grożą poważne konsekwencje, a już wkrótce wystartuje jego proces.

  • Znany piłkarz PKO Ekstraklasy został oskarżony o korupcję
  • Zawodnik miał dopuścić się ustawienia meczu w 2019 roku
  • Piłkarz podobno otrzymał wysoką gratyfikację finansową za konkretne zagranie
  • Wiadomo już, że piłkarz może stanąć przed sądem. Wyznaczono nawet datę rozpoczęcia procesu

Ekstraklasa przez wiele lat walczyła z korupcją. Najnowsze doniesienia na temat znanego piłkarza sugerują, że wśród zawodników mogą nadal być tacy, którzy ustawiają mecze. Oskarżenie padło pod adresem doskonale znanego kibicom gracza. Już wkrótce rozpocznie się jego proces.

Ekstraklasa. Gwiazdor oskarżony o poważne przestępstwo

Ciąg dalszy głośnej afery z udziałem Pawła Cibickiego. Zawodnik Pogoni Szczecin miał podobno dopuścić się ustawienia meczu, w którym sam brał udział. Było to jeszcze za czasów, gdy Cibicki występował w lidze Szwedzkiej. Chodzi dokładnie o mecz pomiędzy IF Elfsborg a Kalmar FF z maja 2019 roku..

Cibicki w tym spotkaniu został ukarany przez sędziego żółtą kartką. To właśnie za to zagranie miał później otrzymać zapłatę w wysokości 300 tysięcy koron szwedzkich, czyli około 13 tys. złotych. Na to, że Cibicki otrzyma taką karę w trakcie meczu, ktoś postawił 40 tys. koron szwedzkich. Sprawę nagłośniły portal BT.se, a także Radio Sverige. Śledczy ustalili natomiast, że pieniądze pojawiły się na koncie piłkarza kilka dni po spotkaniu.

Zawodnik “Portowców” już kilka tygodni temu zdążył odnieść się do zarzutów. Na antenie wspomnianego Radio Sverige zdecydowanie zaprzeczył oskarżeniom o korupcję. Nie chciał jednak szerzej wytłumaczyć, skąd mogły wziąć się tę oskarżenia.

Michal Doleżal wyjawił prawdę. Dostał atrakcyjną ofertę pracy, pojawiła się deklaracja Michal Doleżal wyjawił prawdę. Dostał atrakcyjną ofertę pracy, pojawiła się deklaracja Czytaj dalej

- Nigdy nie byłem zamieszany w ustawianie meczów i nie chcę komentować sprawy- powiedział krótko 26-latek. Sprawa jednak będzie miała dalszy ciąg. Szwedzka prokuratura rozpoczęła śledztwo i przesłuchała już samego zainteresowanego, jednak ten nadal utrzymuje, że jest niewinny.

Paweł Cibicki z Pogoni Szczecin oskarżony o ustawienie meczu

“Przegląd Sportowy” donosi, że proces z udziałem Pawła Cibickiego ma wystartować już w maju. Na razie jednak piłkarz normalnie trenuje z Pogonią Szczecin. W klubie nie chcą wyciągać pochopnych wniosków.

- Trenuje z nami, a dopóki nie ma wyroku, to traktujemy go jako niewinnego. Nie wydajemy wyroków zanim nie zrobi tego sąd - powiedział Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Pogoni.

Jeśli jednak okaże się, że piłkarz Pogoni był zamieszany w ustawianie meczów i skazany prawomocnym wyrokiem, klub może rozwiązać z nim kontrakt. Paweł Cibicki w Pogoni Szczecin występuje od stycznia 2020 roku. Do tej pory rozegrał 19 meczów, w których zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty. W ostatnim czasie pełnił rolę wyłącznie rezerwowego.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News