Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 13 Marca 2020

Oficjalnie: rozgrywki Ekstraklasy zawieszone. Wiemy, kiedy mogą zostać wznowione

Ekstraklasa, podobnie jak większość lig europejskich podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek.Podobny los czeka pozostałe rozgrywki na szczeblu centralnym, czyli I i II ligę. Decyzja władz ligi ma związek z epidemią koronawirusa.

"Rozgrywki ekstraklasy w sezonie 2019/2020 zawieszone do końca marca ze względu na zagrożenie wywołane rozprzestrzenianiem się koronawirusa" - czytamy w oświadczeniu władz Ekstraklasy SA.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

Ekstraklasa zawieszona. Kiedy możemy spodziewać się wznowienia rozgrywek?

Początkowo, w ramach środków ostrożności, planowano rozegranie meczów bez udziału kibiców. Przeciwko temu rozwiązaniu protestowali jednak piłkarze (m.in. Jakub Błaszczykowski) oraz kluby (np Górnik Zabrze). Władze krajowej ligi ostatecznie przychyliły się do ich wniosku i zawiesiły rozgrywki.

Rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 zostały oficjalnie zawieszone do końca marca. Tym samym nasza liga dołączyła do licznego grona europejskich rozgrywek, które postanowiły o odwołaniu meczów do czasu wygaśnięcia epidemii koronawirusa. Wśród nich są już m.in. Bundesliga, Premier League, Serie A oraz LaLiga. UEFA podjęła również decyzję o zawieszeniu rozgrywania spotkań Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Skandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieSkandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieCzytaj dalej

Koronawirus wygrywa z futbolem

Koronawirus dotarł do 127 państw i terytoriów. Na świecie potwierdzono już prawie 135 tysięcy przypadków zakażenia SARS-CoV-2 oraz blisko 5 tysięcy zgonów. W Polsce liczba zarażonych również rośnie w szybkim tempie. D tej pory w naszym kraju potwierdzono 61 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba hospitalizowana w Poznaniu zmarła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News