Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Listopada 2020

Przyszłość Ekstraklasy wyjaśni się na dniach. Chodzi o styczeń, wszystko przez koronawirusa

Ekstraklasa planuje wielką rewolucję. Drużyny, które aktualnie występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, opowiedziały się za wprowadzeniem istotnej zmiany. Oznaczać to będzie, że kibice będą musieli przyzwyczaić się do nowego systemu rozgrywania spotkań. Zmiana może zostać wprowadzona już od nowego roku. W najbliższych dniach dyskutować o projekcie będzie Rada Nadzorcza Ekstraklasa S.A. 

Ekstraklasa jest bliska zmiany dotychczasowego systemu rozgrywek. Jak informuje dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Antoni Bugajski, kluby rywalizujące w najwyższej lidze w Polsce są za zmianami w terminarzu. O wszystkim zadecyduje Rada Nadzorcza Ekstraklasa S.A.

Kamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Na jaw wyszła prawda na temat jego religii, mało który młody człowiek może tak powiedziećKamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Na jaw wyszła prawda na temat jego religii, mało który młody człowiek może tak powiedziećCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dziewczyna reprezentanta Polski zaskakuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Wiadomość z ostatniej chwili. Minister powiedział, kiedy możliwy jest powrót dzieci do szkół
  3. Kamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Na jaw wyszła prawda na temat jego religii, mało który młody człowiek może tak powiedzieć


Ekstraklasa u progu wielkich zmian

Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku będziemy oglądać istotną zmianę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Według informacji dziennikarza “Przeglądu Sportowego” Antoniego Bugajskiego, kluby Ekstraklasy opowiadają się za wprowadzeniem istotnej zmiany w terminarzu rozgrywek.

Zmiana ta miałaby polegać na skróceniu przerwy zimowej. Tym sposobem piłkarze szybciej wróciliby do rywalizacji na wiosnę. Właściwie wróciliby do gry jeszcze zimą, gdyż propozycja nowego terminu startu rundy rewanżowej to 15 lub 22 stycznia.

Na ten moment start rundy wiosennej sezonu 2020/2021 zaplanowany jest na 5 lutego. Kluby wpadły jednak na pomysł, by skrócić przerwę pomiędzy rundami, by mieć więcej czasu na walkę z ewentualnymi problemami, jakie sprawia pandemia koronawirusa.

Do tej pory z powodu trudności wywołanych przez wykrycie przypadków COVID-19 w kilku klubach, trzeba było przełożyć rozegranie aż siedmiu ligowych meczów. Ta liczba może się jeszcze powiększyć, jeśli pandemia będzie trwać przez kolejne tygodnie i miesiące.

Konieczność przekładania kolejnych spotkań i znajdowania dla nich nowych terminów może znacznie skomplikować rozgrywanie pozostałych meczów w terminie, a także nadmiernie eksploatować wytrzymałość i zdrowie zawodników. Rozgrywki w Europie muszą zakończyć się w terminie z uwagi na mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca.

Dziewczyna reprezentanta Polski zaskakuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Dziewczyna reprezentanta Polski zaskakuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej


Rada Nadzorcza Ekstraklasa S.A, będzie debatować nad zmianami w terminarzu

W przyszłym tygodniu nad propozycjami zmian ma debatować Rada Nadzorcza Ekstraklasa S.A. Rozważone zostaną możliwe scenariusze i ewentualne zmiany w kalendarzu. Za wprowadzeniem zmian przemawia jeden istotny argument.

Jeśli faktycznie dojdzie do zmiany w terminarzu i skróceniu przerwy zimowej, oznaczać to będzie, że kluby nie udadzą się na zgrupowania, jak to zwykle ma miejsce w styczniu. Polskie zespoły zwykle wyjeżdżają do popularnych ośrodków zagranicznych, rezygnacja z takiego obozu będzie sporą oszczędnością dla klubowych kas, co na pewno się przyda w dobie kryzysu wywołanego pandemią.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia
  2. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny
  3. Dziewczyna reprezentanta Polski zaskakuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Mateusz Morawiecki przewiduje przyszłość Polski na Euro. Umówił się z innymi światowymi przywódcami
  5. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Juventusu i AS Romy, kochali go fani na całym świecie
  6. Elon Musk z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Miliarder uważa, że testy to fałszerstwo
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News