Ekstraklasa
instagram.com/patrykklimala
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Stycznia 2020

Młody talent opuszcza Ekstraklasę. Wybrał legendarny klub

Ekstraklasa straci jednego z najzdolniejszych graczy. Młody Polak zdecydował się na opuszczenie swojej drużyny i podpisanie kontraktu z drużyną, która swego czasu lubowała się w pozyskiwaniu reprezentantów Polski. Takiego transferu z polskiej ligi nie było od dawna.

Ekstraklasa traci jednego z najlepszych piłkarzy rundy jesiennej. Zawodnik polskiego klubu, który był wyróżniającą się postacią ligi, zdecydował się na zmianę barw klubowych i będzie kontynuował swoją karierę za granicą. Nie wykluczone, że jeśli piłkarz wywalczy miejsce w składzie nowej drużyny, to będzie ciekawym wzmocnieniem dla reprezentacji Polski w trakcie Euro 2020.

Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa. Młody piłkarz wyjeżdza za granicę. Podpisał kontrakt z legendarnym klubem

Piłkarzem, o którym mowa jest Patryk Klimala. Piłkarz Jagielloni Białystok, który w tym sezonie wystąpił w 17 meczach Ekstraklasy i zdobył siedem bramek, znalazł się w kręgu zainteresowań wielu zagranicznych drużyn, które chciały mieć w swoim składzie perspektywicznego 21-latka. Młody piłkarz "Jagi" przebierał w ofertach, ale koniec końców zdecydował się na podpisanie kontraktu z legendarną drużyną, która w przeszłości zatrudniała wielu reprezentantów Polski.

Młody Polak swoją karierę rozwijać będzie w Celticu Glasgow, a więc obecnej drużynie Mistrza Szkocji. "The Bhoys" mieli zaoferować Jagiellonii Białystok transfer w wysokości 4 milionów euro. Zarząd klubu ze stolicy Podlasia zgodził się na transfer, sprzedając zawodnika za tak wysoką kwotę, a sam Klimala podpisał umowę z nowym pracodawcą aż na 4 lata.

Drużyna Celtiku zawsze była przyjazna Polakom

Ruch transferowy Klimali jest przez ekspertów oceniany jako słuszny, z racji tego, że w przeszłości szkocki klub bardzo chętnie stawiał na piłkarzy z Polski. W drużynie z Glasgow w trakcie jej długiej historii przewinęły się takie nazwiska jak Paweł Brożek, Dariusz Dziekanowski, Dariusz Wdowczyk, Maciej Żurawski, Łukasz Załuska, czy Artur Boruc.

Młody Polak trafił także do zespołu, który słynie z wychowywania młodych talentów piłkarskich i sprzedaży ich do o wiele większych drużyn. Przypomnijmy, że w przeszłości piłkarzem Celtiku był obecny gwiazdor Liverpool FC - Virgil Van Dijk, który zajął drugie miejsce w trakcie tegorocznego plebiscytu "Złotej Piłki"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczne zaskoczenie. FC Barcelona ogłosiła nowego trenera, miliony kibiców pierwszy raz o nim usłyszą
  2. Znany dziennikarz apeluje do Jerzego Brzęczka. "Jeszcze raz o to proszę"
  3. Lukas Podolski komentuje swoją przyszłość. Ważna informacja dla kibiców Ekstraklasy : Tu nigdy nie zagram
  4. Robert Lewandowski apeluje do kibiców. Chodzi o zdrowie małego chłopca
  5. Dawid Kubacki dostał reprymendę od kolegi z kadry. Poszło o jego ostatnie występy
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News