Ekstraklasa
Facebook PKO Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Kwietnia 2020

To już oficjalne. Wielki gwiazdor opuszcza Ekstraklasę, wszystko zostało potwierdzone

Ekstraklasa już oficjalnie traci jedną ze swoich największych gwiazd. Zawodnik, któremu za kilka miesięcy wygasa kontrakt, nie zamierza przedłużać umowy i najprawdopodobniej opuści Polskę. Oznacza to, że polska liga straci jednego z najbardziej bramkostrzelnych piłkarzy.

Ekstraklasa wkrótce straci kolejną gwiazdę. Po tym, jak Pogoń Szczecin rozwiązała umowę z efektownie grającym Zvonimirem Kozuljem, teraz dowiedzielismy się, że również Lech Poznań może stracić jednego z zawodników, którzy w tym sezonie błyszczą na boiskach w Polsce.

Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitalaTrzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitalaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusem
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy


Ekstraklasa straci najlepszego strzelca rozgrywek. Zawodnik zamierza odejść z klubu

Najlepszy strzelec najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce tego sezonu, występujący w Lechu Poznań Christian Gytkjaer, podjął decyzję o opuszczeniu klubu wraz z końcem sezonu. Umowa Duńczyka z “Kolejorzem” obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku, ale teraz już wiemy, że nie zostanie przedłużona.

Dla kibiców w Poznaniu to ogromny cios, gdyż zawodnik sprowadzony do zespołu w 2017 roku to obecnie jeden z liderów drużyny i jej najlepszy strzelec. Gytkjaer w obecnym sezonie zdobył aż 15 bramek w 24 rozegranych meczach. Ogółem w barwach Lecha do tej pory zanotował 108 występów i 56 goli. Zawodnik, decyzję o odejściu, zdradził w wywiadzie z duńską telewizją.

Córka Adama Małysza ujawniła rodzinny sekret. Gdy była mała, bez przerwy się bałaCórka Adama Małysza ujawniła rodzinny sekret. Gdy była mała, bez przerwy się bałaCzytaj dalej

Christian Gytkjaer zdradził w wywiadzie, że nie przedłuży umowy z Lechem Poznań

Kilka dni temu na łamach “Głosu Wielkopolskiego” duński napastnik udzielił wypowiedzi, która mogła sugerować, że jego przygoda z klubem z Poznania zbliża się ku końcowi.

- Być może nie jest to głupie być latem wolnym zawodnikiem. Z pewnością wiele klubów nie będzie mogło sobie pozwolić na transfery. Być może wolni gracze będą bardzo pożądani i może być to z korzyścią dla obu stron - powiedział Gytkjaer.

Teraz spekulacje potwierdziły się, gdyż sam zawodnik w kolejnym wywiadzie, tym razem dla stacji telewizyjnej TV3 z Danii, potwierdził, że po zakończeniu sezonu, będzie wolnym zawodnikiem.

- Bycie piłkarzem bez kontraktu nie musi być takie złe. Może wręcz okazać się korzystne - stwierdził.

Wygląda zatem na to, że PKO Ekstraklasa nieuchronnie straci kolejną gwiazdę. Jedyny plus z tej sytuacji dla Lecha to odciążenie klubowej kasy w czasie kryzysu. Duński snajper pobiera bowiem najwyższą pensję w zespole. Za miesiąc gry otrzymuje 120 tysięcy złotych.

Źródło: TV3

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  2. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  3. Nieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczej
  4. Słynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura Szpilki
  5. Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)
  6. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News