Ekstraklasa
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Maja 2020

Kontrowersyjna decyzja PZPN. Kibice martwią się o uczciwy przebieg spotkań

Ekstraklasa wróci do rozgrywania meczów pod koniec maja. Z uwagi na pandemię koronawirusa, która wciąż zagraża bezpieczeństwu piłkarzy i wszystkich ludzi zaangażowanych w funkcjonowanie ligi, zmianie ulegnie wiele przepisów. PZPN planuje zmienić jedną z kluczowych zasad, co może poddać pod wątpliwość uczciwy przebieg spotkań. 

Ekstraklasa wznowi rozgrywki w zupełnie nowej formie. Wciąż panujące zagrożenie epidemiczne wymusza na organizatorach zrezygnowanie z wielu dotychczas fundamentalnych zasad towarzyszących meczom. Najnowszy pomysł PZPN wzbudza jednak wyjątkowe kontrowersje.

Tragiczne wieści obiegły polskie media. 42-letni gwiazdor zmarł na straszliwą chorobęTragiczne wieści obiegły polskie media. 42-letni gwiazdor zmarł na straszliwą chorobęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta


Ekstraklasa wróci do rozgrywania meczów z nowymi przepisami

Kibice piłkarscy w Polsce będą jednymi z pierwszych, którzy ponownie zyskają możliwość oglądania meczów. Co prawda nie będą mogli udać się na stadion, ale przynajmniej wygodnie zasiąść przed telewizorami, by dopingować swoje ulubione drużyny. Sympatykom ligowej piłki może jednak zepsuć humor najnowszy pomysł Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zakłada on, że sędziowie wywodzący się z danego miasta będą mogli prowadzić mecze lokalnych drużyn. Stawia to duży znak zapytania w kontekście uczciwego przebiegu spotkań. Decyzję tę próbuje uzasadnić Zbigniew Boniek.

- Mamy czasy pandemii, dlatego trzeba unikać podróży, o ile nie jest to konieczne. Dlatego nie wykluczam, że po restarcie mecz z udziałem drużyny z Krakowa poprowadzi sędzie z tego miasta. To samo będzie dotyczyło drużyn z Warszawy, Gdańska czy innych miast. Chodzi nam przecież o to, aby sędzia wykonywał swoją pracę prawidłowo, bez zaglądania na jego adres - tłumaczył w rozmowie z Interią prezes PZPN.

Przerażający napad na gwiazdę futbolu. W ruch poszedł nóż, piłkarz nie miał najmniejszych szansPrzerażający napad na gwiazdę futbolu. W ruch poszedł nóż, piłkarz nie miał najmniejszych szansCzytaj dalej


Zbigniew Boniek uzasadnił kontrowersyjny pomysł PZPN

Głównym argumentem piłkarskiej centrali za tego typu rozwiązaniem jest oczywiście minimalizowanie ryzyka związanego z przenoszeniem wirusa przy podróżach. Władze związku uspokajają, że na poziomie najwyższych klas rozgrywkowych sędziują wyłącznie profesjonaliści, więc kibice nie muszą obawiać się o stronniczość.

- Żaden z nich nie pomyli się na korzyść którejś z drużyn dlatego, że akurat mieszka w tym samym mieście, a jeśli już się błąd zdarzy, to z ludzkiej ułomności, a nie zamiaru. Nasi sędziowie są profesjonalistami, żaden nie zaryzykuje swej kariery dla zrobienia celowej pomyłki. Podejrzenia o taką możliwość są w ogóle nie na miejscu. Skończmy z obłudą - skwitował Zbigniew Boniek.

Źórdło: Interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News