Ekstraklasa
instagram.com/arkagdynia
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Stycznia 2020

Klub Ekstraklasy nad przepaścią. Władze miejskie wycofują wsparcie, kibice wstrzymali oddech

Ekstraklasa zamarła. Jeden z przedstawicieli najwyższej ligi, który walczy obecnie o utrzymanie, zmaga się z poważnymi problemami. Nie dość, że forma sportowa piłkarzy jest słaba, to na domiar złego drużyna straciła wsparcie władz miejskich, które zasilały 25% kasy klubu. Jeśli tak dalej pójdzie, to po drużynie nic nie zostanie.

Ekstraklasa w trakcie swojej historii widziała wiele bankructw i smutnych historii zasłużonych klubów, które swoją historię musiały kontynuować w niższych ligach. Według doniesień medialnych jeden z przedstawicieli najwyższej ligi zmaga się z poważnymi problemami, spowodowanymi brakiem pieniędzy. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że pieniądze wycofuje jeden z głównych sponsorów drużyny - miasto. Tak źle w zasłużonym klubie jeszcze nie było.

Rywale polskich skoczków przerywają milczenie. Rywale polskich skoczków przerywają milczenie. "Jesteśmy na skraju upadku"Czytaj dalej

Ekstraklasa. Pzedstawiciel ligi chyli się ku upadkowi

Drużyną, która ma wielkie problemy, jest Arka Gdynia. Drużyna Arkowców ma problemy z budżetem klubu. Sytuacja panująca w klubie bardzo nie spodobała się prezydentowi miasta Gdynia, który stwierdził, że drużyna nie będzie dostawać dofinansowania z miasta, dopóki sytuacja budżetowa nie zostanie unormowana.

- Pod koniec sierpnia ubiegłego roku wyraziłem oczekiwanie, że większościowy udziałowiec spółki realizować będzie strategię długofalowego rozwoju naszej Arki. Minęły cztery miesiące, tymczasem w działaniach właściciela trudno dostrzec konsekwencję – brak jakiegokolwiek planu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji. Szczególnie alarmujące są informacje dotyczące stanu klubowych finansów. Złożone publicznie obietnice, nie zostały dotrzymane. Dopóki sytuacja nie zostanie unormowana, Miasto nie będzie wspierać finansowo Klubu. Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki. - napisał w specjalnym oświadczeniu prezydent miasta Gdynia, Wojciech Szczurek

Sytuacja klubu nie wygląda za dobrze

Drużyna Arki po stracie 6 milionów złotych, które były oferowane z kasy miasta,może stracić swoją płynność finansową. Jeśli do tego dojdzie, a drużyna się zadłuży, PZPN może zacząć dochodzenie w sprawie finansów żółto-niebieskich, a także odebrać klubowi licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeśli czarny scenariusz się spełni, drużyna będzie kontynuować swoją historię w niższych ligach rozgrywkowych. Jak na razie, w klubie dochodzi do roszad personalnych, które uniemożliwiają znalezienie sponsora, który pomógłby przetrwać ciężkie czasy. Kibice z Pomorza są zszokowani i liczą na to, że Arka nie zniknie z piłkarskiej mapy kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  2. Gwiazdor TVP chce walki z kontrowersyjnym celebrytą. Spotkają się na Fame MMA
  3. Wyciskające łzy z oczu szczegóły na temat śmierci legendy sportu. "Byłem odwodniony z powodu wylanych łez"
  4. Legenda piłki bez litości o Krzysztofie Piątku. "Ibrahimović zrobił więcej niż on"
  5. Polak błyszczy we Włoszech. Kapitalna gra, przecieramy oczy ze zdziwienia
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News