Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 15 Kwietnia 2020

Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek

Ekstraklasa szykuje się do restartu rozgrywek. Najlepsza piłkarska liga w Polsce może wrócić już w maju. Z powodu sporej liczby zaległych meczów, liga ma zostać rozegrana w ekspresowym tempie.

Jeden z wariantów dogrania rozgrywek przedstawia "Gazeta Wyborcza". Według niego, liga zostanie wznowiona 26 maja, a sezon zakończy się po planowanych 37 kolejkach, z których dotąd rozegrano 26.

Najstarszy Polak pobił rekord świata. Niesamowita forma seniora (WIDEO)Najstarszy Polak pobił rekord świata. Niesamowita forma seniora (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitala
  2. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć

Ekstraklasa z wielką częstotliwością meczów

Według opisywanego przez "GW" wariantu, mecze będą rozgrywane co 2-3 dni. To niespotykana dotąd na polskich boiskach intensywność. Podobną częstotliwość dotychczas mogliśmy obserwować jedynie w Premier League w okresie świątecznym, kiedy nagromadzenie meczów jest ogromne.

Powodem tak ekspresowego temta są regulacje FIFA. Światowa federacja wydała dyrektywę, według której ligi mają zostać dograne najpóźniej do 30 czerwca. W praktyce jej realizacja może okazać się bardzo trudna. Intensywna końcówka sezonu mogłaby okazać się prawdziwą gehenną dla piłkarzy, którzy przecież od kilku tygodni nie trenują.

Zapadła decyzja ws. wznowienia topowej europejskiej ligi. Spory zwrot akcjiZapadła decyzja ws. wznowienia topowej europejskiej ligi. Spory zwrot akcjiCzytaj dalej

Piłkarze zdążą na czas?

Dużym problemem będzie także sytuacja związana z zawodnikami, którzy na czas epidemii opuścili Polskę i udali się do rodzinnch krajów. Na taki "urlop" udali się m.in. gracze Lecha Poznań. Zanim zawodnicy mogliby wrócić do treningów z drużyną musieliby przejść dwutygodniową kwarantannę. Prezes Lecha Karol Klimczok jest jednak gotów zaakceptować propozycję wznowienia sezonu 26 maja. "Możemy grać nawet co dwa dni" - zapewnił w rozmowie z "Wyborczą".

Przypomnijmy, Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki w połowie marca po rozegraniu 26 serii gier. Do końca sezonu pozostało jeszcze 11 kolejek - 4 sezonu zasadniczego oraz 7 po podziale na grupę mistrzowską i spadkową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu
  2. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  3. Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenie
  4. Córka Tomasza Adamka zmieniła się nie do poznania. Mała Roksana wyrosła na piękną kobietę (FOTO)
  5. Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć
  6. Ograniczenia z powodu pandemii nawet do 2022? Naukowcy nie mają wątpliwości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News