ekstraklasa motor lublin
screen - youtube.com
Autor Łukasz Kowalski - 15 Maja 2020

Nowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną Ekstraklasy

Ekstraklasa powoli budzi się do życia po przerwie spowodowanej koronawirusem. Od początku maja kluby wznowiły treningi, a pod koniec miesiąca rozegrają pierwsze mecze. Niedługo w nowej rzeczywistości mogą obudzić się kibice Motoru Lublin. Jak informuje "Kurier Lubelski" zainteresowany zainwestowaniem w klub jest miliarder Zbigniew Jakubas. Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania potencjalnego inwestora z właścicielem klubu, czyli miastem.

Ekstraklasa liczy straty spowodowane pandemią koronawirusa. Jeszcze w marcu prezes Legii Warszawa mówił, że w skali całej polskiej piłki wyniosą około 300 milionów złotych. Tymczasem jak informuje "Kurier Lubelski" Motor Lublin ma zyskać nowego inwestora, który ma w planach wrócić z klubem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa może zyskać nowy, budowany na jedną z potęg klub

Motor Lublin ostatni raz grał w Ekstraklasie jeszcze w czasach kiedy ta nazywała się 1. ligą. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej spędził 9 sezonów. Zadebiutował w 1980 roku, a ostatni mecz rozegrali na najwyższym poziomie rozgrywkowym w 1992 roku. Od lat "Motorowcy" błąkają się w niższych klasach rozgrywkowych. Przed zawieszeniem rozgrywek zajmowali 2 miejsce w 3.lidze.

Jak informuje "Kurier Lubelskie" i "Przegląd Sportowy" niedługo przyszłość klubu może zacząć mienić się w jasnych barwach. Jak informują obie gazety, zainteresowany zainwestowaniem w klub jest jeden z najbogatszych polaków Zbigniew Jakubas - 14 na liście najbogatszych ludzi w naszym kraju według magazynu "Forbes". Jego majątek szacuje się na między 1,7 a ponad 2,5 miliarda złotych.

Do spotkania miliardera z miastem, który jest głównym akcjonariuszem klubu, ma dojść jeszcze w tym tygodniu. - Pochodzący z Lublina znany przedsiębiorca, którego majątek szacuje się na ponad 2,5 miliarda złotych, jest bliski zainwestowania w piłkarską drużynę trzecioligowego Motoru. Z naszych informacji wynika, że w tym tygodniu Zbigniew Jakubas spotka się w tej sprawie w lubelskim ratuszu z prezydentem Krzysztofem Żukiem - informuje "Kurier Lubelski".

Miliarder zainteresowany Motorem Lublin

Póki co, w samym klubie nie znają szczegółów przejęcia klubu. – Nowy inwestor w Motorze? Ja go dzisiaj nie widziałem. Wczoraj zresztą też nie – śmieje się Paweł Majka, prezes Motoru. – Mówiąc już całkiem poważnie, to jest pytanie do właściciela, czyli do miasta Lublin. My jesteśmy tylko osobami, które tym klubem zarządzają. Jeżeli jednak taki inwestor będzie, to na pewno ma jakieś plany. A te uwzględniają, jak mi się wydaje Motor w zupełnie innych ligach, na pewno ligach wyższych. I z tego należałoby się cieszyć. Z punktu widzenia sprawowania funkcji pytanie o nowego inwestora w Motorze trzeba jednak skierować do właściciela – wyjaśnia prezes klubu z Lublina w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Polacy usłyszeli przykre wiadomości. Nie żyje Stanisław Hućko, ogromna strataPolacy usłyszeli przykre wiadomości. Nie żyje Stanisław Hućko, ogromna strataCzytaj dalej

Nie wiadomo także jaki plan na przyszłość ma Jakubas dla Motoru Lublin. Jak informuje "Przegląd Sportowy", najprawdopodobniej Jakubas będzie chciał pójść ścieżką wyznaczoną przez inne kluby, które trafiły do Ekstraklasy. - Wejście Jakubasa do Motoru oznaczałoby, że na futbolowej planszy pojawi się poważny gracz, którego nie zadowoli bytowanie w niższych ligach. Model rozwoju klubu miałby przypominać ten obrany w Rakowie, czyli połączenie budowy mocnego zespołu i kolejnych awansów z rozbudową akademii - pisze "Przegląd Sportowy".

Zbigniew Jakubas od dłuższego czasu jest łączony z informacjami o przejęciu, któregoś z polskich klubów. Wcześniej mówiło się o jego planach zainwestowania w Legię Warszawa, a w 2019 roku pojawiła się informacja, że pomoże zadłużonej Wiśle Kraków. Ostatecznie żadna z tych pogłosek się nie sprawdziła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najwspanialsza wyspa świata przyjmie w tym roku turystów. Znamy termin otwarcia granic
  2. Nowe miejsca gdzie można biegać bez maseczki. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News