Ekstraklasa
instagram.com/stalmielec
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Kwietnia 2020

Byli mistrzami Polski, mogą przestać istnieć. "Nasza kasa świeci pustką. Nie mamy pieniędzy na wypłaty"

Ekstraklasa miała w następnym sezonie mieć drużynę, która zapisała piękną kartę w historii polskiej piłki nożnej. Drużyna, która przed laty zdobywała mistrzostwo Polski, a w jej składzie znajdowały się takie legendy jak Grzegorz Lato może zbankrutować. Prezes klubu rozmawiał z portalem weszło.com i podał kilka, wyjątkowo przykrych informacji. Możliwe, że klub, który miał wrócić w końcu na najwyższy, ligowy poziom, przestanie istnieć.

Ekstraklasa w tym sezonie będzie miała wielkie problemy z tym, aby zostać dokończona. Dużo klubów już teraz mówi o problemach w związku z brakiem pieniędzy, a wyjątkowo opłakana sytuacja przejawia się w coraz to większej liczbie klubów. Braki w kasie klubowej zaczął zgłaszać klub z I ligi, który walczył o awans. Prezes klubu już teraz mówi o tym, że drużyna jest u progu bankructwa.

Kiedy wrócą rozgrywki piłki nożnej i Ekstraklasy? Ogłoszono oficjalny komunikat, wszystko jasneKiedy wrócą rozgrywki piłki nożnej i Ekstraklasy? Ogłoszono oficjalny komunikat, wszystko jasneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne

Ekstraklasa. Znany klub zbankrutuje?

Klubem, który może mieć poważne problemy jest legenda polskiej piłki - Stal Mielec. Drużyna, która po wielu latach zaczęła odbudowywać swoją siłę i biła się o awans ma problemy z wypłaceniem zależności finansowych graczom. Prezes Stali mówi, że będzie rozmawiał z piłkarzami na temat obniżki pensji, ale żadne decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadły.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tej chwili kasa klubowa świeci pustką. Próbujemy łatać dziury, ale będzie bardzo ciężko. Liczę na zrozumienie i że w tym trudnym czasie się tymi kosztami podzielimy. I tak nas w tej chwili nie stać, żeby zapłacić pensje za kwiecień, (...) Ciężko mi odpowiedzieć, ponieważ te rozmowy się jeszcze nie zaczęły. Myślę, że w najbliższych dniach podejmę próby tych rozmów i będziemy wiedzieć dużo więcej – jakie będzie nastawienie piłkarzy. Bo teraz sobie tylko gdybamy. Ja liczę na zrozumienie wszystkich pracowników, zawodników i sztabu, że znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji. - powiedział prezes Stali Mielec.

Selekcjoner reprezentacji Polski przedłużył kontrakt. Wszystko już jasneSelekcjoner reprezentacji Polski przedłużył kontrakt. Wszystko już jasneCzytaj dalej

Prezes Stali się tłumaczy

Po publikacji materiału weszło.com na temat Stali Mielec, prezes klubu złożył wyjaśnienia, mówiące o tym, że klub stać na wypłaty, ale nie będą one pełne. Trzeba przyznać jednak, że sytuacja w klubie jest bardzo alarmująca. Mowa bowiem o drużynie, która była mistrzem Polski.

- Nie wszystko jest tak, jak w tym wywiadzie zostało napisane. Parę rzeczy jest wyrwane z kontekstu. Nigdy nie żądałem od dziennikarzy autoryzacji moich wywiadów, bo uznawałem, że nie jest to konieczne, tym bardziej, ze dotychczas nie było takiej sytuacji, żeby moje słowa były źle zinterpretowane. Nie jest prawdą, że nie stać nas na wypłaty za kwiecień. Mamy pewną kwotę, ale nie starczy ona na pełne wypłaty. Nie chcę zbyt wiele mówić na ten temat, bo jesteśmy na etapie negocjacji z zawodnikami i nie zamierzam się spowiadać z wszystkiego. – tłumaczy prezes Orłowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zmiany w Polsce. Premier zdradził cały plan, wiadomo co z hotelami i wakacjami
  2. Kolejna osoba umarła w Ośrodku Caritas. Placówka potrzebuje pilnej pomocy, sytuacja jest coraz gorsza
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Popularna sieciówka wprowadza trzy rodzaje maseczek. Najtańsze kupisz po 4 zł za sztukę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News