Ekstraklasa
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Kwietnia 2020

Ekstraklasa wraca do gry. Podano datę i terminarz rozgrywek

Ekstraklasa podobnie jak czołowe ligi Europy szuka rozwiązania, które pozwoliłoby dokończyć przerwane rozgrywki. Władze ligi, PZPN i klubów są zdeterminowane by na boisku zdecydować o ostatecznych rozstrzygnięciach. Zbigniew Boniek podał możliwe na ten moment terminy wznowienia gry.

Ekstraklasa może już wkrótce wrócić do rozgrywania spotkań. Zbigniew Boniek we właśnie udzielonym wywiadzie zdradził możliwe terminy powrotu piłkarzy na boiska.

Legenda reprezentacji Polski grzmi. Legenda reprezentacji Polski grzmi. "Brzęczka już dawno nie powinno być w kadrze"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)
  2. Pandemia wirusa ma wiele skutków ubocznych. Jednym z nich są koszmary senne nawiedzające coraz więcej osób

Ekstraklasa ma plan wznowienia rozgrywek. Powrót do gry szybciej niż zakładano

Piłkarskie rozgrywki w Polsce zostały tak, jak inne imprezy masowe, odwołane na terenie całego kraju. Z powodu przerwy w grze i braku wpływów do klubowej kasy z dnia meczowego i praw do transmisji telewizyjnych wiele klubów przeżywa poważne problemy finansowe. Dla wszystkich zatem najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze wznowienie Ekstraklasy.

Władze ligi wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej pracują nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby na powrót do gry. Spotkania miałyby odbywać się bez udziału publiczności, a stadiony i obiekty klubowe zostałyby zdezynfekowane. Drużyny zostałyby odizolowane, a dla wszystkich osób obecnych na stadionie (około 150) przewidziane zostałyby testy na obecność COVID-19.

Gorące zdjęcie Justyny Żyły. Była żona skoczka nie ma na sobie żadnych ubrań (FOTO)Gorące zdjęcie Justyny Żyły. Była żona skoczka nie ma na sobie żadnych ubrań (FOTO)Czytaj dalej

Prezes PZPN zdradził możliwe scenariusze powrotu ligowej piłki

Zbigniew Boniek w wywiadzie dla “Przeglądu Sportowego” odniósł się do przygotowanych na ten moment propozycji powrotu do rozgrywania meczów.

- Liczę, że testy sfinansuje Ekstraklasa SA, w której interesie też jest dokończenie rozgrywek. Na razie wszystkie strony łączy wola i chęć dokończenia rozgrywek - powiedział prezes PZPN.

Zdradził też, że przy ewentualnym wznowieniu rozgrywek brane na ten moment są trzy terminy, 24 i 31 maja oraz 8 czerwca. Dla każdej ewentualności jest już przygotowany terminarz spotkań. Na kilka dni przed powrotem ligowej rywalizacji miałyby się odbyć spotkania Totolotek Pucharu Polski.

- Jest szansa, że dokończymy Ekstraklasę i Puchar Polski. Ale teraz potrzebujemy cierpliwości - dodał Boniek.

Ostateczne decyzje mają zapaść najwcześniej 11 maja, gdy powrót do treningów planują kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowe w Polsce.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamykają europejską stolicę. W ostatnim momencie uciekło z niej kilkadziesiąt tysięcy ludzi
  2. Czy po 20 kwietnia wejdziemy na cmentarze? Jest odpowiedź ministerstwa w tej sprawie
  3. Kiedy wrócą rozgrywki piłki nożnej i Ekstraklasy? Ogłoszono oficjalny komunikat, wszystko jasne
  4. Tomasz Hajto wyzwany na pojedynek w MMA. "Ma większe doświadczenie w bójkach pod dyskoteką"
  5. Kibice i piłkarze błagali. Mimo to, władze rozebrały budynek klubowy. Drużyna może przestać istnieć
  6. Biedronka wprowadza wielką promocję w konkretnych godzinach. Lepiej zajmij miejsce w kolejce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News