Ekstraklasa
Beata Zawadzka/East News
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Stycznia 2020

Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni

Ekstraklasa bez jednego ze swoich zespołów? Zbigniew Boniek zapowiada, że sezon 2020/21 może odbyć się bez jednego z klubów niezależnie od tego, czy ten utrzyma się sportowo. Słowa prezesa PZPN spotkały się z wielkim odzewem kibiców, którzy niepokoją się o przyszłość swojej ulubionej drużyny.

Ekstraklasa w następnym sezonie może być wyjątkowo smutna. W dużym stopniu dlatego, że jeden z klubów mimo dobrych wyników może spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej. Podejrzenia te potwierdził Zbigniew Boniek, który powiedział, że nie okaże litości dla klubu, który w tym sezonie walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Słowa prezesa PZPN wywołały wielkie emocje wśród kibiców, którzy martwią się, że najgorszy scenariusz się spełni.

Z ostatniej chwili. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynkiZ ostatniej chwili. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynkiCzytaj dalej

Ekstraklasa bez jednego z klubów? Niepokojące doniesienia z polskiej ligi

Okazuje się, że drużyną, która będzie mieć wielkie problemy, jest drużyna Rakowa Częstochowa. Popularne "Medaliki" mają wielkie problemy ze spełnieniem warunków licencyjnych grania w Ekstraklasie. Największych problemów częstochowian jest ich stadion, pamiętający jeszcze zmagania Rakowa w Ekstraklasie w latach 90. Obiekt nie ma podgrzewanej murawy, odpowiedniej ilości zadaszonych miejsc. Problemem jest także strefa VIP i miejsca do pracy dla dziennikarzy.

- Wczoraj spotkałem się z władzami Rakowa. Jeśli Raków nie będzie gotowy do gry na swoim stadionie w lipcu, albo gdy ten stadion nie będzie na ukończeniu, to nie zagra w ekstraklasie - powiedział prezes PZPN.

Cztery kluby z Ekstraklasy mają duże problemy. Zobaczymy ich w następnym sezonie?

Raków Częstochowa nie jest jedynym klubem, którego kibice mogą nie zobaczyć w następnym sezonie. Z poważnymi problemami finansowymi zmaga się Lechia Gdańsk, Arka Gdynia oraz Wisła Kraków. Sytuacja jest opłakana szczególnie w przypadku "Arkowców", którzy stracili wsparcie miasta Gdynia, które odcięło im 25% budżetu rocznego.

- Pod koniec sierpnia ubiegłego roku wyraziłem oczekiwanie, że większościowy udziałowiec spółki realizować będzie strategię długofalowego rozwoju naszej Arki. Minęły cztery miesiące, tymczasem w działaniach właściciela trudno dostrzec konsekwencję – brak jakiegokolwiek planu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji. Szczególnie alarmujące są informacje dotyczące stanu klubowych finansów. Złożone publicznie obietnice, nie zostały dotrzymane. Dopóki sytuacja nie zostanie unormowana, Miasto nie będzie wspierać finansowo Klubu. Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki. - napisał w specjalnym oświadczeniu prezydent miasta Gdynia, Wojciech Szczurek.

fot. Beata Zawadzka/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza i Kamila Stocha. Niesamowity wyczyn naszego skoczka
  2. Wiemy już, jak wygląda tabela Pucharu Świata. Kubacki bliski największego sukcesu w karierze
  3. Minęło 16 lat od debiutu Kamila Stocha w Pucharze Świata. Pierwszy skok był daleki od ideału (WIDEO)
  4. Fantastyczne wykończenie Jana Bednarka w Premier League. Gol palce lizać [WIDEO]
  5. Dawid Kubacki długo był krytykowany. Kibice nadali mu bardzo krzywdzący pseudonim
  6. Okropny wypadek na planie popularnego serialu. Nie żyje 2 uwielbianych aktorów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News