Ekstraklasa
Facebook Lech Poznań
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Września 2020

Ogromne pieniądze dla polskich klubów na wyciągnięcie ręki. Wystarczą tylko dwa kroki

Ekstraklasa nie należy do najbogatszych lig Europy, jednak dzięki dobrym występom naszych klubów w eliminacjach europejskich pucharów do Polski trafią ogromne pieniądze. Zespoły, które walczą o awans do fazy grupowej Ligi Europy, już wzbogaciły się o prawdziwą fortunę, a mogą zarobić jeszcze więcej. Ogromne pieniądze są na wyciągnięcie ręki. 

Ekstraklasa w ostatnich tygodniach może być dumna ze swoich przedstawicieli w eliminacjach Ligi Europy. Zarówno Lech Poznań, jak i Piast Gliwice dzielnie walczą o awans do Ligi Europy, a w grze jest także Legia Warszawa. Za dobre występy drużyny zrobiły ogromne pieniądze, a mogą dostać ich jeszcze więcej.

Oszałamiający sukces Michała Kwiatkowskiego. Polak nie dał szans rywalom i wygrał etap Tour de FranceOszałamiający sukces Michała Kwiatkowskiego. Polak nie dał szans rywalom i wygrał etap Tour de FranceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy wyszło na jaw, kto jest dziadkiem Adama Małysza, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o prawdziwą legendę
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
  3. Media są zgodne, gwiazda TVN bierze ślub ze znanym polskim dziennikarzem sportowym. Niewiele osób wiedziało, że są razem


Ekstraklasa. Polskie kluby zarabiają fortunę w Europie

Pomimo porażki Legii Warszawa z Omonią Nikozja i odpadnięcia mistrzów Polski z walki o awans do Ligi Mistrzów, ostatnie tygodnie są udane dla polskich drużyn występujących w europejskich pucharach. Lech Poznań i Piast Gliwice przebrały już dwie rundy kwalifikacyjne i nadal mają szanse na awans do fazy grupowej Ligi Europy. Zadanie nie będzie łatwe, jednak zdecydowanie opłaci się rodzimym klubom.

Za grę w europejskich pucharach przysługują wysokie bonifikaty finansowe. Wszystkie trzy wspomniane drużyny już zarobiły ogromne pieniądze za grę na arenie międzynarodowej. Legia Warszawa wzbogaciła się aż o 940 tysięcy euro. Za grę w eliminacjach Champions League “Wojskowi” otrzymali 660 tysięcy euro, a za grę w III rundzie kwalifikacji do Ligi Europy otrzyma 280 tysięcy.

Kompromitacja polskiego piłkarza w Lidze Europy. Fatalne pudło, kibice są bezlitośniKompromitacja polskiego piłkarza w Lidze Europy. Fatalne pudło, kibice są bezlitośniCzytaj dalej


Ogromne pieniądze za zwycięstwa w europejskich pucharach

Podobnie sytuacja wygląda oczywiście z Piastem Gliwice i Lechem Poznań. Jako że obie drużyny również zaprezentują się w III rundzie eliminacji, ich budżety zasili kwota 280 tysięcy euro. Do tej pory za pokonanie pierwszej rundy oba zespoły otrzymały po 240 tysięcy euro, a za zwycięstwo w drugiej 260 tysięcy euro. Piast i Lech zarobią zatem na grze w Europie po 750 tysięcy euro.

A to jeszcze nie koniec. Jeśli nasi przedstawiciele wyeliminują kolejnych rywali, za awans i udział w ostatniej, czwartej rundzie kwalifikacyjnej, otrzymają kolejne 300 tys. euro. Jeśli i tę fazę uda im się przebrnąć, za udział w rozgrywkach grupowych zarobią 2,92 mln euro. Każdy mecz w grupie Ligi Europy jest także premiowany. Zwycięstwo to nagroda w wysokości 570 tysięcy euro, a remis 190 tysięcy. Dodatkowa motywacja w postaci wielkich pieniędzy, powinna motywująco podziałać na polskich piłkarzy.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nawet ZUS nie ukrywa, że świadczenia będą głodowe. Wraca pomysł emerytury obywatelskiej
  2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
  3. Zbigniew Boniek nagle wydał pilne oświadczenie. W końcu przerwał milczenie, padły mocne słowa
  4. Waldemar Fornalik odsunięty od drużyny przed meczem el. LE. Trener Piasta Gliwice chory na COVID-19
  5. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
  6. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News