Ekstraklasa PKN Orlen
Twitter - Ekstraklasa
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2019

Kluby Ekstraklasy niedługo mogą być o wiele bogatsze. Pojawił się wielki inwestor

Ekstraklasa doczeka się już niebawem ogromnego wsparcia ze strony państwowej spółki. Zdecydowała się ona bowiem zainwestować w nasze rozgrywki. To bardzo ważna wiadomość dla rodzimych klubów.

Ekstraklasa póki co cieszy się wsparciem finansowym ze strony telewizji Canal+, która zapewnia zespołom ligowym lwią część przychodów dzięki prawom telewizyjnym, ale również innym podmiotom. Rok temu sponsorami polskich rozgrywek stały się fimy Lotto oraz PKO, co oznaczało kolejne wpływy dla polskich drużyn. Co więcej, wiele wskazuje na to, że to nie koniec.

Dziś dowiedzieliśmy się, że w polską piłkę zainwestować postanowiła państwowa spółka, co może oznaczać gigantyczny wzrost przychodów dla polskich klubów. Nie wiadomo jeszcze, na czym dokładnie ma polegać współpraca Ekstraklasy z firmą PKN Orlen, jednak możemy być pewni, że kluby nie stracą na tego typu umowie sponsorskich. Wszystko zacznie się już od najbliższej kolejki.

Z kim reprezentacja Polski zagra na Euro 2020? Możemy trafić na trzech gigantówZ kim reprezentacja Polski zagra na Euro 2020? Możemy trafić na trzech gigantówCzytaj dalej

Ekstraklasa ma wiele umów sponsorskich

Dziś ogłoszono, że Ekstraklasa rozpoczyna współpracę z PKN Orlen. Na ten moment dokładnie nie wiadomo, w jaki sposób spółka chce zainwestowac w polską piłkę, jednak już od rozpoczynającej się dzisiaj kolejki na stadionach mają pojawiać się reklamy firmy. Tego typu kontrakt reklamowy najpewniej wiązać się będzie z wielkimi pieniędzmi dla polskich klubów, jednak niekoniecznie już teraz.

Spółka chciałaby zapewne wstrzymać się jeszcze od dofinansowywania klubów, bo póki co dowiadujemy się, że największe wsparcie na mocy umowy otrzymać ma firma Ekstraklasa Live Park. Jej pracownicy dbają o produkcję sygnału z meczów naszej ligi, który stoi akurat na światowym poziomie. Grupa ta może otrzymać fundusze na ułatwienie kwestii logistycznych.

Ekstraklasa podpisała umowę z PKN Orlen

Niewykluczone, że już niebawem kluby zaczną otrzymywać spore pieniądze od państwowej spółki. Wiele zależy od tego, jak przebiegać będzie współpraca PKN Orlen z Ekstraklasą w pierwszych miesiącach obowiązywania umowy. Łożenie pieniędzy na polską piłkę przez wielu uznawane jest za irracjonalny pomysł, jednak w ten sposób być może uda się uratować poziom tego sportu w naszym kraju.

Legendarny piłkarz Chelsea wraca do klubu. Teraz ma zająć bardzo odpowiedzialne stanowiskoLegendarny piłkarz Chelsea wraca do klubu. Teraz ma zająć bardzo odpowiedzialne stanowiskoCzytaj dalej

- Sponsoring sportowy stanowi kluczowy element komunikacji marketingowej marki ORLEN. Piłkarska Ekstraklasa to ponad milion widzów zgromadzonych co tydzień przed telewizorami i kolejne miliony kibiców śledzących z uwagą wyniki tych rozgrywek. Jesteśmy przekonani, że tak jak w przypadku innych sportów, takich jak lekkoatletyka, siatkówka czy sporty motorowe z Formułą 1 na czele, nasze zaangażowanie w piłkę nożną przyniesie nam wymierne korzyści biznesowe i pozwoli umocnić postrzeganie marki - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

ZOBACZ TAKŻE NA ZESTADIONU.PL:

  1. Ile zarabia Anna Lewandowska? Sumy robią ogromne wrażenie
  2. TVP pokaże wielki hit Ekstraklasy z udziałem lidera. Kibice mogą już zacierać ręce
  3. PZPN podjął ważną decyzję dotyczącą Ekstraklasy. Liga niebawem może przejść rewolucyjne zmiany
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News