Ekstraklasa test koronawirus COVID piłkarze
Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Bernaciak - 19 Kwietnia 2020

PZPN wyda fortunę na testy. Wiemy już, komu przysługiwać będą badania na obecność wirusa

Ekstraklasa być może zostanie wznowiona pod koniec maja. Jak się dowiadujemy, zgodnie z najnowszym planem PZPN ma sfinansować przeprowadzenie testów na obecność COVID-19 wśród piłkarzy, ale nie tylko. Pojawiły się bardzo ważne informacje w sprawie wznowienia ligi.

Ekstraklasa już w ciągu najbliższych tygodni ma przygotować się do wznowienia rozgrywek. Przerwa od gry trwała bardzo długo w skali całego sezonu i z pewnością przyczyniła się do deorganizacji całego kalendarza. Obecnie trudno przewidzieć, w jaki sposób zostaną przeprowadzone wszystkie mecze europejskich pucharów, ale priorytetem dla federacji pozostają rozgrywki ligowe.

Dowiadujemy się, że w ciągu kilku tygodni piłkarze mają wrócić do gry. Ekstraklasa z pewnością nie wróci wcześniej niż za miesiąc, jednak pojawiło się jedno rozwiązanie, które może przybliżyć nas do powrotu zmagań ligowych wśród piłkarzy z całego świata, także tych w Polsce. PZPN ma specjalny plan, który ma objąć nie tylko piłkarzy występujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
Anna Lewandowska wstawiła wymowne zdjęcie. Fanki są oburzone, co z porodem?Anna Lewandowska wstawiła wymowne zdjęcie. Fanki są oburzone, co z porodem?Czytaj dalej

Ekstraklasa może wrócić do gry pod koniec maja

Jak się dowiadujemy, już od poniedziałku piłkarze Ekstraklasy mają przejść kwarantannę, po której wznowione zostaną treningi z całą drużyną. Po krótkim "zgrupowaniu" i ponownym złapaniu rytmu treningowego piłkarze mogliby ponownie stawić się na murawie, by rozpocząć zmagania ligowe. Przedtem jednak PZPN planuje całą serię testów na obecność COVID-19.

Testom mają zostać poddane drużyny z Ekstraklasy, I i II ligi. Co ważne, poddać się im mają nie tylko piłkarze, ale również członkowie sztabu szkoleniowego oraz inne osoby konieczne do rozgrywania meczów, między innymi fotografowie czy członkowie mediów klubowych. Każdy klub musi wystosować pismo, w którym wymieni wszystkie osoby niezbędne do organizacji spotkania ligowego.

Kibice z całego świata w żałobie. Zmarł jeden z najsłynniejszych sędziów w historiiKibice z całego świata w żałobie. Zmarł jeden z najsłynniejszych sędziów w historiiCzytaj dalej

Ekstraklasa ma swój plan na powrót

PZPN planuje przeznaczyć ogromne środki na testy dla piłkarzy z trzech najwyższych polskich lig. Przecieki ze związku donoszą, że kwota przeznaczona na badania może nawet przekroczyć pół miliona złotych, co z pewnością robi niemałe wrażenie. Jeżeli jednak jest to kwota, która wykluczy ewentualne zachorowania na koronawirusa w trakcie sezonu, to kibice z pewnością nie będą kłócić się z takim wydatkiem krajowej federacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News