Ekstraklasa rajd
screen - youtube.com
Autor Łukasz Kowalski - 19 Lipca 2020

Genialna bramka 17-latka z Ekstraklasy. Messi i Maradona nie powstydziliby się takiego rajdu (WIDEO)

Ekstraklasa w sobotę zakończyła sezon w grupie spadkowej. Wszyscy spadkowicze byli już znani od kilku kolejek, ale emocji w spotkaniach nie brakowało. Korona Kielce postanowiła ogrywać swoich młodzieżowców na poziomie Ekstraklasy. Jeden z nich strzelił takiego gola, że zaczęto go porównywać do Messiego i Maradony.

Ekstraklasa poznała niemal wszystkie rozstrzygnięcia. Mistrzem Polski została Legia Warszawa, ligi spadną Arka Gdynia, Korona Kielce i ŁKS Łódź. W sobotę drużyny, które znalazły się w grupie spadkowej, zagrały swoje ostatnie mecze w tym sezonie. Kluby walczyły już tylko o godne pożegnanie z Ekstraklasą.

1. Smutna wiadomość obiegła świat. Nie żyje były reprezentant Argentyny, wychował Diego Maradonę
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
Andrzej Duda przeprasza wyborców. Polska gwiazda nie zostawiła na nim suchej nitkiAndrzej Duda przeprasza wyborców. Polska gwiazda nie zostawiła na nim suchej nitkiCzytaj dalej

Ekstraklasa ma nową młodą gwiazdę?

W ostatniej, 37 kolejce zmierzyły się ze sobą dwie ostatnie drużyny tabeli, czyli Korona Kielce i ŁKS Łódź. Trener zespołu z Kielc Maciej Bartoszek, odkąd wiadomo, że klub spadnie z Ekstraklasy, konsekwentnie stawia na wychowanków klubu. W sobotnim spotkaniu, to właśnie młodzieżowcy zapewnili kielczanom zwycięstwo 2:0.

Obie bramki padły w drugiej połowie. W 72. minucie spotkania trafił Ivo Kaczmarski, który w kwietniu świętował swoje 16 urodziny. Pomocnik stał się drugim najmłodszym strzelcem w historii Ekstraklasy, a także pierwszym piłkarzem z rocznika 2004, który wpisał się na listę strzelców w polskiej lidze. Ozdobą meczu był jednak gol tego, który Kaczmarskiemu asystował, czyli Daniela Szelągowskiego.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry młody zawodnik otrzymał piłkę na swojej połowie i ruszył w kierunku bramki rywali. Po drodze mijał kolejnych zawodników łódzkiej drużyny, aż w końcu wpadł w pole kare i płaskim strzałem pokonał młodego Dawida Arndta. Po meczu wyczyn pomocnika Korony Kielce porównywano do bramek, jakie w trakcie swojej kariery strzelali Diego Maradona i Leo Messi.

Adam Małysz powiedział Polakom całą prawdę. W trakcie choroby stracił bardzo wiele, mało kto o tym wiedziałAdam Małysz powiedział Polakom całą prawdę. W trakcie choroby stracił bardzo wiele, mało kto o tym wiedziałCzytaj dalej

Piękna akcja 17-letniego gracza Korony Kielce

Dla Szelągowskiego był to piąty mecz z rzędu, w którym wystąpił i trzeci z kolei w podstawowej „11”. Młody Pomocnik w każdym z trzech ostatnich meczów wpisywał się na listę strzelców. W tym sezonie występował także w czwartoligowych rezerwach Korony Kielce i Centralnej Lidze Juniorów.

Po meczu trener Korony nie krył zadowolenia z postawy młodych zawodników, których posłał na plac gry. Podkreślił, że cieszy się z ich gry, ale przed nimi jeszcze długa droga. Szkoleniowiec pogratulował Kaczmarskiemu jego pierwszego trafienia na boiskach Ekstraklasy.

- Gratuluję mu tego bardzo. Gratulacje należą się również Danielowi Szelągowskiemu, bo z każdym meczem rozkręca się coraz bardziej. Cieszę się, że postawiłem na tego chłopaka i fajnie się rozwija. Uważam, że w ostatnim czasie młodzież bardzo się podniosła i ta praca przynosi efekty. Musimy natomiast ich nieco “studzić”, żeby nam nie pogłupieli, bo przed nimi jeszcze długa droga – powiedział Bartoszek po spotkaniu.

3. Wielkie zmiany w Polonii Warszawa. Właściciel klubu chce zmiany herbu, odebrało nam mowę (FOTO)
  4. Jerzy Brzęczek zaskoczy kibiców. Media: Selekcjoner powoła znanego gracza, to będzie jego debiut
  5. Włoskie media nie mają wątpliwości. Arkadiusz Milik podjął decyzję w sprawie transferu, wiemy gdzie ma trafić
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę