Ekstraklasa transfer
Legia Warszawa (Jacek Prondzyński)
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2019

Oficjalnie: Reprezentant Polski wraca do Ekstraklasy! Podpisał dwuletni kontrakt

Ekstraklasa nie cieszy się ostatnio obecnością wielu zawodników wysokiej klasy. Jedna z dawnych gwiazd zaliczyła właśnie wielki powrót do polskiej ligi. Zawodnik wzmocni klub z czołówki. Kibice nie kryją wielkiego optymizmu po oficjalnym potwierdzeniu.

Ekstraklasa w ostatnim czasie przeżywa bardzo trudny okres. Wszystko przez to, że najlepsi zawodnicy stanowiący o sile ligi coraz chętniej opuszczają Polskę, co oznacza, że w najlepszych zespołach coraz częściej występują zawodnicy niskiej jakości. Potwierdzony dzisiaj transfer może jednak nieco odmienić smutną tendencję, która pojawiła się w ostatnim czasie.

Dziś oficjalnie potwierdzono, że do Ekstraklasy wraca jeden z reprezentantów Polski. Ponowny pobyt w naszym kraju może pozwolić mu na odbudowanie formy i ponowne rozważanie go do gry w drużynie narodowej. W ostatnim czasie skrzydłowy nie był pod obserwacją Jerzego Brzęczka, jednak powrót do regularnej gry, który jest niemal pewny, może zupełnie odmienić przykrą dla piłkarza sytuację.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk otrzymuje gigantyczne kwotyIle zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk otrzymuje gigantyczne kwotyCzytaj dalej

Ekstraklasa wita byłego reprezentanta kraju

Legia Warszawa potwierdziła dziś, że do ligi wraca Paweł Wszołek. Zawodnik przed laty występował w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej jako zawodnik warszawskiej Polonii, a po dłuższym pobycie w zachodnich ligach postanowił wrócić do gry w mieście, w którym występował przed kilkoma laty. Jest to potencjalnie jeden z ważniejszych transferów w ostatnich miesiącach.

Z naszych rozgrywek odchodzą najlepsi zawodnicy, a trend ten początkował między innymi Paweł Wszołek. Zdecydował się on na wyjazd, gdzie radził sobie bardzo dobrze, występując choćby w Queens Park Rangers na zapleczu Premier League. Był on tam ceniony, jednak władze klubu nie zdecydowały się przedłużyć z nim kontraktu. Narodziła się bardzo niekorzystna sytuacja.

Paweł Wszołek długo nie mógł znaleźć sobie nowego klubu. Negocjacje z Lechią Gdańsk zakończyły się niepowodzeniem i do końca okna transferowego żadna z drużyn się po niego nie zgłosiła. Oznaczało to, że zawodnik mógł albo dojść do porozumienia z Legią, albo czekać dłużej na nową ofertę, tracąc przy tym mnóstwo czasu. Wiemy, że Wszołek zdecydował się skorzystać z tej pierwszej opcji. Podpisał on z Legią dwuletnią umowę. Grać będzie z numerem 22.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News