Zbigniew Boniek
Youtube/PZPN
Autor - 20 Stycznia 2020

Z ostatniej chwili. Ekstraklasa przejdzie prawdziwą rewolucję. Wiemy, ile drużyn zagra w lidze

Ekstraklasa aktualnie jest w trakcie przerwy zimowej, ale to nie oznacza, że w polskiej piłce nic się nie dzieje. Jest już coraz bliżej prawdziwej rewolucji. Wiemy już, ile drużyn ma grac w lidze.

Ekstraklasa w tym sezonie jest bardzo wyrównana, ale nie da się ukryć, że z roku na rok poziom jest coraz niższy. Najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce spada w rankingu UEFA, a z klubów wyjeżdżają praktycznie wszyscy utalentowani zawodnicy. Żeby temu zaradzić, Zbigniew Boniek przygotował reformę na koniec swojej kadencji.

Polacy bez trenera na pół roku przed igrzyskami. Sytuacja jest krytycznaPolacy bez trenera na pół roku przed igrzyskami. Sytuacja jest krytycznaCzytaj dalej

Ekstraklasa ma przed sobą poważną reformę

We wtorek ma dojść do spotkania zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym mają dojść pierwsze konkretne rozmowy dotyczące reformy Ekstraklasy. Z kolei za miesiąc ma zostać podjęta ostateczna decyzja odnośnie tego, jak będzie wyglądała liga polska w sezonie 2021/2022.

Wszystko wskazuje na to, że będzie liczyć osiemnaście zespołów, do tego nie będzie rundy finałowej oraz podziału na grupy po 30 kolejkach. Już w tym sezonie z ligi spadną aż trzy drużyny, jednak nie wiadomo, jak będzie to wyglądało w sezonie 2020/21. Pewne jest jednak to, że od kampanii 2021/22 Ekstraklasa przejdzie prawdziwą rewolucję.

Ekstraklasa jest wyrównana, ale przez słabość polskich drużyn

Ta reforma ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi będą zadowoleni, bo nie będzie już podziału na grupy, do tego liczba kolejek zostanie zmniejszona z 37 do 34. Przeciwnicy natomiast uważają, że poziom polskiej piłki klubowej jest tak niski, że prędzej powinno się zmniejszyć Ekstraklasę, aniżeli ją powiększyć, bo drużyny, które awansują z zaplecza, wniosą naprawdę niewiele.

W tym sezonie Ekstraklasa jest wyrównana, ale to nie przez siłę polskich drużyn, a raczej słabość. Pierwsza jest Legia Warszawa, która zgromadziła 38 punktów. Dzięki temu wyprzedza Cracovię o dwa "oczka" i Pogoń Szczecin o trzy. Z kolei między piątym Lechem Poznań (31 pkt), a jedenastym Rakowem Częstochowa (28 pkt) są tylko trzy punkty różnicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News