Ekstraklasa
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 20 Marca 2020

Z ostatniej chwili. Jest decyzja w sprawie kontynuowania Ekstraklasy. Pilny komunikat władz ligi

Ekstraklasa została zawieszona przez władze ligi ze względu na pojawienia się epidemii koronawirusa. Władze polskiej ligi odpowiedziały już na najważniejsze pytanie, które zadawali sobie polscy kibice - kiedy właściwie piłka nożna wróci na krajowe boiska. Komunikat władz ligi pozbawił wątpliwości wszystkich, którzy głowili się nad potencjalną datą.

Ekstraklasa była jedną z pierwszych lig w Europie, która całkowicie zawiesiła rozgrywki. Polacy zdecydowali się na ten krok jeszcze przed włodażami Premier League i Bundesligi i piłki w najlepszym, krajowym wydaniu nie widzieliśmy już od tygodnia. Teraz władze naszej piłkarskiej ligi zdecydowały, kiedy zostaną wznowione rozgrywki. Na tą informację czekali wszyscy kibice piłki nożnej w Polsce.

Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataNie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataCzytaj dalej

Ekstraklasa. Oficjalny komunikat władz w sprawie kontynuowania ligi

Według dokumentu, który został wystosowany przez zarząd Ekstraklasy S.A możemy dowiedzieć się, że liga zostaje przerwana do dnia 26 kwietnia. Znaczy to, że przy potencjalnie polepszającej się sytuacji epidemiologicznej, piłkarze na boiska wrócą już za miesiąc, a rozgrywki nie zostaną zupełnie przerwane, tak jak zakładał pierwotny plan.

- Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.- czytamy w oświadczeniu.

Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawoPiękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawoCzytaj dalej

Kolejne komunikaty mogą być kwestią czasu

Jeśli sytuacja w Polsce się nie poprawi albo co gorsze, zacznie się pogarszać, rozgrywki ligi mogą zostać przeniesione, lub anulowane, jeśli nic nie zmieni się do dnia 26 kwietnia 2020 roku.

- O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny bilans we Włoszech. Wielu nie myślało, że jest aż tak źle, a zapowiadają prawdziwy szczyt
  2. Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. To już szósta ofiara
  3. PZPN zamierza pomóc polskim klubom. Zbigniew Boniek ujawnia szczegóły planu
  4. Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News