Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 20 Kwietnia 2020

Ważna decyzja ws. powrotu Ekstraklasy. Padła data, na którą kluby czekały od dawna

Ekstraklasa została zawieszona w połowie marca z powodu koronawirusa. Władze ligi i PZPN w porozumieniu z rządem opracowały strategię powrotu rozgrywek. Podczas spotkania wspomnianych stron wypracowano porozumienie, na podstawie którego piłkarze wrócą do treningów.

Treningi w grupach, podobnie jak rozgrywki ligowe, zostały zawieszone z powodu dużego zagrożenia zakażeniem COVID-19. Jak informuje członek zespołu medycznego PZPN prof. Krzysztof Pawlaczyk, piłkarze Ekstraklasy niebawem wrócą do wspólnych ćwiczeń.

Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiPolicja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze

Ekstraklasa wraca do treningów

- Tak jak zmienia się sytuacji w kraju, jeśli chodzi o pewne obostrzenia, co do możliwości poruszania się w chodzeniu do parków, czy biegania po lesie. My również musieliśmy adaptować warunki wprowadzania tego programu. Nie ukrywamy, że Ekstraklasa rozpoczęła ten projekt kilka dni po odwołaniu pierwszych meczów. Projekt, który powstał zakłada zasady bezpiecznego wejścia w trening i tego, żeby za jakiś czas zacząć grać. Tak naprawdę czekamy na to co będzie działo się w kraju. Optymistyczne jest fakt, że w pewien sposób sami radzimy sobie z pandemią koronawirusa - powiedział na antenie Polsatu Sport prof. Pawlaczyk.

Jak poinformował lekarz ze sztabu medycznego PZPN, wobec polskich piłkarzy zostanie zastosowana tzw. izolacja sportowa. - Będą to powszechne zasady ograniczenia opuszczania mieszkań i braku kontaktu z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Monitoring będzie polegał na codziennej ankiecie medycznej przygotowanej przez Ekstraklasę. W momencie, gdy otrzymamy pozwolenia na treningi, wówczas będziemy monitorować piłkarzy oraz wszystkich pracowników klubów - powiedział w "Cafe Futbol".

Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCzytaj dalej

Treningi ligowców już niebawem

Prof. Pawlaczyk zdradził, kiedy ekstraklasowicze powrócą do treningów grupowych. Jeśli badania wśród piłkarzy i pracowników klubów wypadną pomyślnie, ligowcy zaczną normalnie trenować już 4 maja. Lekarz zaznacza jednak, że data nie jest pewna, a władze Ekstraklasy i PZPN będą postępować według wskazań rządzących.

Źródło: Polsat Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest nadzieja dla turystyki nad Bałtykiem. Właściciele mogą liczyć na jedną rzecz
  2. Skoczyli ze spadochronem z 20 piętra. Nagrali ich sąsiedzi, sprawę bada policja
  3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News