Ekstraklasa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 20 Października 2020

Drugi stadion w Polsce zostanie szpitalem? Wiemy o które miasto chodzi, drużyna Ekstraklasy nie będzie miała gdzie grać

Ekstraklasa stara się jak może, aby w dobie koronawirusa kolejne spotkania mogły odbywać się w bezpiecznych i sprawiedliwych warunkach. Niestety, na sytuację jednego z klubów wpływ mogą mieć władze nie piłkarskie, a jednego z województw. Stadion popularnej drużyny może zostać przekształcony na tymczasowy szpital, co spowoduje duże utrudnienia.

Ekstraklasa po wielu trudach poradziła sobie z pierwszą falą zachorowań na koronawirusa. Druga fala jest jednak dużo poważniejsza i już na początku nowego sezonu pojawia się wiele komplikacji. Niestety, tych zaraz może być jeszcze więcej, a sprawa dotyczy jednego z czołowych klubów polskiej ligi. Zespół może nagle stracić miejsce do rozgrywania meczów domowych, a proponowany stadion zastępczy nie wydaje się być odpowiedni z kilku powodów.

DZISIAJ GRZEJE:

Justyna Żyła zachwyca się kolegą Piotra. Zrobiła to bez zahamowań na oczach tysięcy osób (FOTO)Justyna Żyła zachwyca się kolegą Piotra. Zrobiła to bez zahamowań na oczach tysięcy osób (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa. Klub straci stadion na czas pandemii?

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o tym, że Stadion Narodowy w Warszawie zostanie przekształcony na szpital tymczasowy, który będzie mógł pomieścić nawet 500 łóżek dla osób chorych na COVID-19. Okazuje się, że inne województwa również szukają możliwości, aby przekształcić niektóre obiekty na szpitale tymczasowe, które pomogą odciążyć placówki medyczne.

W wielu miejscach trwają wizytacje urzędników, które mają ocenić, czy dany obiekt nadaje się na przekształcenie. Wiadomo, że inspekcja została przeprowadzona m.in. w Atlas Arenie w Łodzi, ale również na stadionie w Białymstoku. Wszystko wydarzyło się nagle, a o całej sprawie poinformował zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki

- Mecze Jagiellonii Białystok "u siebie" zagrożone! Dziś stadion w Białymstoku wizytowali z zaskoczenia przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w celu przekształcenia tego obiektu w szpital polowy [...] - napisał na Twitterze Rudnicki. To jednak nie był koniec złych wieści.

Patogwiazda Fame MMA pokazała swoją intymność w sieci. Wrzuciła zdjęcie, pokazała za dużo (FOTO)Patogwiazda Fame MMA pokazała swoją intymność w sieci. Wrzuciła zdjęcie, pokazała za dużo (FOTO)Czytaj dalej

Jagiellonia zmuszona jeździć do... Warszawy?

Okazuje się, że zespół z Białegostoku w przypadku utraty możliwości gry na swoim stadionie mecze domowe miałby rozgrywać na stadionie warszawskiej Legii. Pomysł wydaje się kuriozalny z powodu odległości jaka dzieli oba miasta, oraz tego jak negatywnie nastawieni są do siebie kibice obu klubów.

Obecnie jednak żadne konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. Miejmy nadzieję, że jeśli dojdzie do przekształcenia stadionu Jagiellonii na szpital polowy, to drużyna z Białegostoku otrzyma przynajmniej odpowiednio dużo czasu, na znalezienie odpowiedniego obiektu zastępczego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybieracie się do Zakopanego? Babuszka z własnymi wyrobami chwyci Was za serce, pomóżcie
  2. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Tragedia na Mazowszu - Ojciec przypadkowo zabił córeczkę
  7. Mówią, że dąży do mordowania ludzi. Gates zabrał głos ws. teorii spiskowych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News