Ekstraklasa
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Kwietnia 2020

Znamy datę wznowienia sezonu w Ekstraklasie. Oficjalne stanowisko PZPN

Ekstraklasa może wrócić do gry szybciej, niż się wszystkim wydawało. PZPN przygotował precyzyjny plan umożliwiający zawodnikom powrót na boiska. Zbigniew Boniek w programie “Prawda Futbolu” Romana Kołtonia zdradził, kiedy dokładnie możemy się spodziewać wznowienia rywalizacji.

Ekstraklasa ma gotowy plan na powrót do gry. Najnowsze informacje w sprawie dokończenia sezonu przekazał Zbigniew Boniek, który był gościem Romana Kołtonia na kanale Youtube “Prawda Futbolu”.

Gwiazdor reprezentacji Polski zmienia klub. Przejdzie z Włoch do Chin, wielka niespodziankaGwiazdor reprezentacji Polski zmienia klub. Przejdzie z Włoch do Chin, wielka niespodziankaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matką
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura


Ekstraklasa opracowała plan powrotu do gry. Czeka na zielone światło od rządu

Jak już wcześniej informowaliśmy, Ekstraklasa jest zdeterminowana, by dokończyć rozgrywki na boisku, a nie decydować o rozstrzygnięciach przy tzw. zielonym stoliku. Specjalna grupa robocza, powołana na czas epidemii koronawirusa opracowała plan, który umożliwiłby zawodnikom bezpieczny powrót do treningów i rozgrywania kolejnych meczów. Prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas rozmowy z Romanem Kołtoniem na kanale “Prawda Futbolu” zdradził garść szczegółów na temat przygotowanego scenariusza.

- Założenia powrotu do treningów i rywalizacji zostały już przesłane do polityków i klubów. Protokół stworzony przez grupę roboczą Ekstraklasy zawiera konkretne punkty i detale. Liczymy na wsparcie w realizacji tego projektu. Tu nie ma o czym rozmawiać, tylko trzeba go realizować. Jednym z zaleceń jest udostępnienie drużynom obiektów sportowych, na których mogą trenować, bo skoro zwykli ludzie mogą chodzić po parkach i lasach, to profesjonalni piłkarze także powinni mieć możliwość trenować szczególnie, że będą pod kontrolą sztabów medycznych. Wierzę, że to nastąpi w okolicy środy lub czwartku - powiedział.

Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobieNie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobieCzytaj dalej


Prezes PZPN zdradził planowaną datę wznowienia rozgrywek

Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasa czekają na odpowiedź ze strony polskiego rządu. Jeśli otrzymają zielone światło do działania, piłkarze wrócą na boiska dokładnie 31 maja.

- My jako PZPN wyklarowaliśmy jakieś rozwiązanie. Sezon, choć smutny, bo niemal na pewno bez kibiców, ma zostać wznowiony 31 maja, więc od dzisiaj mamy 40 dni do rozpoczęcia rozgrywek i musimy zrobić wszystko, aby je zacząć. Drużyny mają ponad miesiąc, aby się przygotować. Pełne treningi, według protokołu, przewidywane są około 10 maja - zdradził Zbigniew Boniek.

Władze polskiej piłki biorą pod uwagę powrót do gry wyłącznie zdrowych zawodników. Wcześniej odbyłyby się odpowiednie testy i badania. Na wypadek dalszego rozwoju epidemii opracowano też rozwiązanie, które nie skutkowałoby kolejnym przerwaniem rozgrywek.

- Według naszego planu na boisko wychodzą tylko zawodnicy zdrowi. To plan stworzony przez doktorów. Oczywiście, ryzyko jest zawsze, ale mamy też przygotowane rozwiązania w sytuacji, w której dojdzie do tego, że ktoś zachoruje. Jeśli do tego dojdzie, to będzie on od razu odizolowany i cały zespół przejdzie badania i testy. Gdy okaże się, że pozostali gracze są zdrowi, to nie będą musieli już być w kwarantannie. Zapewniam, że jeśli będziemy trzymali się tego planu, to będzie dobrze. Nie słyszałem jeszcze, aby jakikolwiek zawodnik w Polsce miał koronawirusa. Gdy piłkarze zaczną trenować i prowadzić aktywność fizyczną, która nas dodatkowo uodparnia, to nie widzę żadnego zagrożenia. - dodał prezes PZPN.

Podobne rozwiązania, o ile zdadzą egzamin na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, mają zostać zaproponowane też klubom I i II ligi.

Źródło: Youtube "Prawda Futbolu"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia w historii państwa. Zginęło co najmniej 16 osób za granicą
  2. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  3. Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)
  4. Najlepsza bramka w historii Barcelony. Ten gol otworzył Messiemu wrota do wielkiej kariery (WIDEO)
  5. Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki
  6. 28-latek źle założył maseczkę. Trafił do aresztu z odbierającego mowę powodu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News