Ekstraklasa
instagram.com/rakowczestochowa
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Marca 2020

Właściciel klubu Ekstraklasy ma pomysł na dokończenie rozgrywek. Piłkarze już niebawem wrócą na boisko?

Ekstraklasa została zawieszona do 26 kwietnia, jednak przerwa w rozgrywkach może potrwać nawet do następnego sezonu. Jeden z właścicieli klubów z najwyższej polskiej ligi chciałby jednak, aby piłkarze wrócili na boisko. Aby to uczynić, trzeba będzie zrealizować plan, który ma jednak swoje ograniczenia.

Ekstraklasa nie może być rozgrywana przez epidemię koronawirusa. Z racji tego, że w Polsce jak na razie wykryto 547 przypadków zachorowań na wirus z Wuhan, a ryzyko zarażenia sięga o wiele większej liczby, to logiczne wydaje się to, aby piłkarze i pracownicy klubów pozostawali w domach na czas epidemii. Mimo dużego ryzyka zdaniem jednego z właścicieli klubów Ekstraklasy - sezon można dokończyć. Wystarczy tylko wdrążyć jego odważny plan, który może poskutkować powrotem zawodników na ligowe boiska.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirus
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirusPILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirusCzytaj dalej

Ekstraklasa wróci niebawem? Właściciel klubu z polskiej ligi ma pomysł na rozgrywki

Osobą, która patrzy pozytywnie na powrót piłkarzy na boiska, jest właściciel Rakowa Częstochowa - Michał Świerczewski. Biznesmen, w rozmowie ze sport.pl przyznał, że powrót zawodników na boisko może być konieczny ze względów ekonomicznych, ale także zdrowotnych. Zaznacza, że jego zdaniem, piłkarze są teraz bardziej narażeni na zachorowania, ponieważ mają czas na spotykanie się z większą ilością osób. Praca w klubie, zdaniem Świerczewskiego, mogłaby pomóc zawodnikom w zachowaniu zdrowia.

- W dzisiejszej sytuacji trzeba patrzeć dużo dalej. Za trzy miesiące możemy obudzić się w innym kraju, w zupełnie innej sytuacji ekonomicznej. Nie jestem pewien, czy wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Dlatego, jeśli sytuacja na to pozwoli, powinniśmy dążyć do tego, aby starać wywiązać się ze zobowiązań wobec partnerów, oczywiście dbając o zdrowie piłkarzy. Ten pomysł idzie mniej więcej w kierunku podobnych idei zgłaszanych w innych krajach, czyli odizolowania piłkarzy od reszty społeczeństwa, poddania ich kwarantannie. Ale nie chcę jeszcze mówić o szczegółach, konkretnych rozwiązaniach dotyczących np. obsługi medialnej. Tak wymaga szacunek dla uczestników czwartkowej narady. Ale wiem, że jeśli będą chęci, da się ten plan zrealizować. Wymaga to też wielkiej ostrożności piłkarzy. Ale oni dziś, nie grając, są wystawieni na dużo większe ryzyko, ponieważ mają dużo więcej wolnego czasu, spotykają więcej osób niż normalnie. Są sposoby, by byli lepiej chronieni w rytmie pracy w klubie. Nie patrzmy tylko na dziś, patrzmy na stan świata i piłki za trzy miesiące.- twierdzi Świerczewski.

Wspaniały gest Anny i Roberta Lewandowskich. Przekazali gigantyczną kwotę na walkę z wirusemWspaniały gest Anny i Roberta Lewandowskich. Przekazali gigantyczną kwotę na walkę z wirusemCzytaj dalej

Na czym polega pomysł właściciela Rakowa?

Świerczewski zaznacza, że o szczegółach nowego pomysłu poinformuje najpierw przedstawicieli innych klubów piłkarskich, którzy już w czwartek będą debatować na temat przyszłości polskiej piłki nożnej. Jeśli pomysł właściciela Rakowa wypali, możliwe, że rozgrywki uda się dokończyć, zakładając, że wszyscy przedstawiciele drużyn się zgodzą, a w żadnym klubie nie dojdzie do wypadku wykrycia zachorowania na koronawirusa.

- W czwartek jest wideokonferencja przedstawicieli Ekstraklasy i opowiem o naszym pomyśle na dokończenie rozgrywek. Nie jest odkrywczy, ale jest odważny. Storpedować może go niechęć innych klubów do dogrania sezonu, albo przypadek koronawirusa u piłkarza - mówi Sport.pl właściciel Rakowa Częstochowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News