Ekstraklasa
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 22 Kwietnia 2020

Mateusz Morawiecki zadecydował ws. wznowienia Ekstraklasy. Postawił jeden warunek

Ekstraklasa szykuje się do wznowienia rozgrywek po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że powrót polskiej ligi może nastąpić jedynie w odpowiednich warunkach. Szef rządu przedstawił warunek, który jest konieczny dla restartu sezonu.

Według planu Ekstraklasy i PZPN, zawodnicy wrócą do treningów 10 maja. Rozgrywki ligi zostaną natomiast wznowione 31 maja. Z kolei pierwsze mecze Pucharu Polski odbędą się 27 maja. Morawiecki podkreśla, że taki scenariusz jest realny, ale jeśli ma zostać zrealizowany we wspomnianej formie, muszą zajść odpowiednie okoliczności.

Tak mieszka Adam Małysz. Prawdziwe luksusy warte miliony złotych, przepiękna posiadłośćTak mieszka Adam Małysz. Prawdziwe luksusy warte miliony złotych, przepiękna posiadłośćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poznaliśmy termin powrotu futbolu w Polsce. W końcu są daty, najpierw mecze Pucharu Polski
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem

Ekstraklasa czeka na restart. Premier stawia warunek

Mateusz Morawiecki wziął udział w transmisji na żywo na Facebooku. Jedno z pytań dotyczyło powrotu polskiej ligi. - W pierwszej kolejności zwłaszcza Ekstraklasa - chciałbym, żeby wróciła do rozgrywek. Wiem, że Bundesliga w maju chce wrócić do rozgrywek, inne ligi również o tym rozmawiają. Chcemy czerpać z najlepszych praktyk, uczyć się od tych, którzy analizują to na najróżniejsze sposoby - oświadczył szef rządu.

Morawiecki zastrzegł, że władze ligi muszą pamiętać o obostrzeniach nałożonych przez rząd i stosować się do jego kolejnych wskazań. - Jednocześnie mamy na względzie ograniczenia sanitarne, bo one są kluczowe, więc będą na pewno brane pod uwagę przy ostatecznych decyzjach - zaznaczył.

Wydano zakaz wznowienia rozgrywek piłkarskich w tym roku. UEFA zamierza go złamaćWydano zakaz wznowienia rozgrywek piłkarskich w tym roku. UEFA zamierza go złamaćCzytaj dalej

Kibice wrócą jako ostatni

Niedawno rząd opublikował czteroetapowy plan "odmrażania" państwa po izolacji związanej z koronawirusem. Powrót imprez masowych, a co za tym idzie kibiców na stadiony, jest częścią ostatniego etapu, zatem fani futbolu muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie znaczy to jednak, że mecze w "okrojonej" formie nie mogą wrócić wcześniej. Specjalna grupa lekarzy i ekspertów pracuje nad ustaleniem reguł rozgrywania meczów przy pustych trybunach. Specjaliści zadbają by zminimalizować ryzyko zakażenia wśród piłkarzy, sztabów trenerskich oraz obsługi spotkań.

Na całym świecie koronawirusem zaraziło się w sumie ponad 2,5 miliona osób. Przeszło 175 tysięcy chorych na COVID-19 zmarło. W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 9856 osób. Epidemia spowodowała śmierć 401 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lasy w Polsce mogą znów zostać zamknięte. Służby ostrzegają wszystkich Polaków
  2. Mówili, że maseczki są niebezpieczne, teraz każą zasłaniać twarz. Ważny powód dlaczego zmienili zdanie
  3. Nagły zwrot ws. transferu Arkadiusza Milika. Przyszłość Polaka stała się bardzo niepewna
  4. Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)
  5. Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobie
  6. 10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacić

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News