Ekstraklasa obniżki piłkarzy
Jan Bielecki/East News
Autor Piotr Bernaciak - 22 Kwietnia 2020

Wielkie obniżki pensji w Legii Warszawa. Wiemy, ile stracą piłkarze, chodzi o gigantyczne kwoty

Ekstraklasa musi przygotować się na spory kryzys finansowy po długim zastoju. Dziś piłkarze Legii Warszawa doszli do porozumienia z zarządem w sprawie obniżek. Wiemy już, ile stracą zawodnicy. Okazuje się, że możemy mówić o gigantycznej zmianie.

Ekstraklasa ma przed sobą niemały kryzys spowodowany długim odpoczynkiem od futbolu. Nikt na początku sezonu nie mógł przewidywać, że w środku marca przyjdzie nam przerwać rozgrywki na ponad dwa miesiące. Obecnie kluby muszą przygotowywać się do myśli o tym, że powrót do gry może nadejść dopiero za kilka tygodni i że trzeba będzie ograniczyć wydatki.

Jeden z największych polskich klubów w końcu osiągnął porozumienie z piłkarzami, choć od dłuższego czasu zanosiło się na to, że potrwa to jeszcze bardzo długi czas. Legia Warszawa uzyskałą porozumienie i może teraz cieszyć się nieco niższymi wydatkami, które mogą ostatecznie uratować byt klubu w kolejnych miesiącach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poznaliśmy termin powrotu futbolu w Polsce. W końcu są daty, najpierw mecze Pucharu Polski
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłośćTak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłośćCzytaj dalej

Ekstraklasa będzie miała spore problemy

Niemalże żaden z klubów grających w Ekstraklasie nie może być pewny swojej przyszłości w obliczu kryzysu, jaki nawiedził polską piłkę. Kolejne drużyny negocjują z zarządem, by w najbliższym czasie zarobki piłkarzy były znacznie mniejsze. Ma to pozwolić klubom na płynniejsze funkcjonowanie w okresie, gdy zarobki klubów są minimalne bez gry w lidze.

Dziś dowiadujemy się, że Legia Warszawa będzie mogła zaoszczędzić nieco pieniędzy, wypłacając piłkarzom niższe kwoty. Negocjacje zakończyły się porozumieniem i zawodnicy będą otrzymywać jedynie 50% swojego wynagrodzenia (zgodnie z ustaleniami redakcji Sport.pl), co w przypadku niektórych jest naprawdę sporą oszczędnością. Warto wspomnieć, że to właśnie w Legii występuje najlepiej zarabiający piłkarz Ekstraklasy, czyli Artur Jędrzejczyk.

Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościćJakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościćCzytaj dalej

Niektórzy piłkarze mają nawet otrzymywać mniej niż 50% swojego wynagrodzenia, jednak dostali oni zapewnienie, że do końca roku różnica wynikająca z nowych ustaleń zostanie im zwrócona. Okazuje się więc, że piłkarze będą zarabiać mniej, choć kibice obawiali się, że porozumienie nie nadejdzie szybko. Klub może dzięki temu zapewnić sobie funkcjonowanie w kolejnych miesiącach.

źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata
  2. Prezydent zaapelował do osób spłacających kredyty. Bardzo ważna sprawa, dotyczy wielu z nas
  3. Nagły zwrot ws. transferu Arkadiusza Milika. Przyszłość Polaka stała się bardzo niepewna
  4. Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)
  5. Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobie
  6. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News