Ekstraklasa Lech Raków
twitter/Ekstraklasa
Autor Łukasz Kowalski - 22 Listopada 2020

Sześć goli w hicie kolejki Ekstraklasy. Już dziś może zmienić się lider, niesamowity mecz w samo południe

Ekstraklasa w niedzielę była świadkiem spotkania na iście światowym poziomie. W Poznaniu Lech podejmował lidera z Częstochowy. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty trzymał kibiców w napięciu. Raków prowadził już 2:0, ale dał sobie strzelić trzy bramki. Piłkarzom Lecha do zwycięstwa zabrakło niecałej minuty. Prowadzenie stracili w doliczonym czasie gry. To był prawdziwy popis umiejętności obu drużyn.

Ekstraklasa w niedzielę była świadkiem niesamowitego spotkania. Do poznania na spotkanie z Lechem przyjechał lider z Częstochowy. Kibice jeszcze przed meczem mogli być pewni, że spotkanie przyniesie wielkie emocje.

1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Nagranie z windy mrozi krew w żyłach. Szpital nie chciał przyjąć kobiety, jak tylko weszła do środka, zaczęło się najgorsze
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeWiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeCzytaj dalej

Ekstraklasa świadkiem fenomenalnego spotkania

Raków Częstochowa od dłuższego czasu jest liderem Ekstraklasy, a do tego gra niezwykle skutecznie i przyjemnie dla oka. Z kolei Kolejorz gra bardzo widowiskowy, futbol, ale w lidze nie przynosi to na razie większych efektów. Przed spotkaniem drużyny dzieliło 11 punktów.

Raków do Poznania przyjechał mocno osłabiony. W składzie zabrakło Tomasa Petraska, który z powodu kontuzji będzie pauzował przynajmniej do końca rudny. Do tego zespołu z ławki trenerskiej nie mógł poprowadzić zawieszony Marek Papszun.

Od początku było widać, że Raków nieprzypadkowo jest liderem Ekstraklasy. Na pierwszego gola kibice musieli czekać tylko 16 minut. Oskar Zawada dograł do Marcina Cebuli, ten podał między nogami Lubomira Satki do Ivi Lopeza, który założył Filipowi Bednarkowi "siatkę" w sytuacji sam na sam.

Po kwadransie było już 2:0 dla przyjezdnych. Po raz kolejny błysnął Cebula, który płasko dośrodkował piłkę wzdłuż pola karnego, a Zawadzie nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić piłkę w siatce.

W obronie Rakowa było widać brak rosłego Petraska. Poznaniacy stworzyli sobie kilka kapitalnych sytuacji do pokonania Jakuba Szumskiego, ale za każdym razem zawodziła ich skuteczność.

Jerzy Brzęczek bezlitośnie wyśmiany. Filmik znanego sportowca stał się hitem internetu (WIDEO)Jerzy Brzęczek bezlitośnie wyśmiany. Filmik znanego sportowca stał się hitem internetu (WIDEO)Czytaj dalej

Wielkie emocje i piękne bramki w meczu Lecha z Rakowem

Poznaniacy na drugie trafienie piłkarzy Rakowa odpowiedzieli błyskawicznie. Zaledwie dwie minuty później cieszyli się z gola kontaktowego. Z prawej strony w pole karne dograł Michał Skóraś. Do piłki doszedł Mikael Ishak, który pewnym uderzeniem pokonał interweniującego Szumskiego.

Drugą połowę lechici zaczęli od mocnego uderzenia. W pole karne dogrywał Jan Sykora, piłkę ręką zablokował Maciej Wilusz i sędzia nie wahał się z podyktowaniem "jedenastki". Rzut karny na gola zamienił Jakub Moder.

Zaledwie trzy minuty później na prowadzenie wyszli podopieczni Dariusza Żurawia. Dani Ramirez dostał piłkę od Alana Czerwińskiego i bez zastanowienia uderzył z 15. metrów. Szumski mógł tylko patrzeć, jak piłka trafia w samo okienko.

Do samego końca spotkania obie drużyny dążyły do strzelenia kolejnych goli. Poznaniacy byli bardzo blisko wywalczenia trzech punktów. Ich marzenia zniszczył indywidualną akcją Daniel Szelągowski. 18-latek zabawił się przed polem karnym z zawodnikami Lecha i bez problemów wbiegł w pole karne, tam nie dał szans interweniującemu Bednarkowi i zapewnił Rakowowi remis 3:3.

Potknięcie lidera z Częstochowy może w niedzielę wykorzystać Legia Warszawa. Mistrzowie Polski na własnym stadionie podejmą Cracovię. Jeżeli podopieczni Czesława Michniewicza wygrają, będą mieli punkt przewagi nad Rakowem.

1. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli
  2. Roczny chłopiec wymagał przeszczepu nerki, rodzice tracili nadzieję. Za gest pielęgniarki będą wdzięczni do końca życia
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W "Rolnicy. Podlasie" zrobiło się naprawdę gorąco