Ekstraklasa
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Stycznia 2020

Polski trener dostał pracę za granicą. Znają go wszyscy kibice Ekstraklasy

Ekstraklasa jest jedną z najsłabszych lig w Europie, co nie oznacza, że nie da się z niej wybić. O ile piłkarzom przechodzącym z polskiej ligi udaje się robić kariery, o tyle trenerzy mają ciężkie zadanie, aby udowodnić swoją wartość. Ten problem nie dotyczy jednego z polskich trenerów, który został właśnie zaprezentowany jako szkoleniowiec zagranicznej ekipy. Kibice już zacierają ręce i liczą na wielkie sukcesy.

Ekstraklasa jest ligą, która wzbudza kontrowersje nawet wśród polskich kibiców. Niektórzy zarzucają polskiej lidze słabą jakość piłkarską, a inni krytykują szkoleniowców, którzy często sięgają po archaiczne sposoby prowadzenia drużyn. Mimo to, jeden z polskich szkoleniowców, który pracował przed laty w Ekstraklasie, dostał kolejną szansę w zagranicznym klubie. Jego CV jest pełne sukcesów, to też kibice bardzo wierzą w to posunięcie.

Jerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroJerzy Brzęczek bezlitosny dla piłkarza. Nie pojedzie na EuroCzytaj dalej

Ekstraklasa. Trener z polskiej ligi dostanie szansę za granicą

Trenerem, który przejmie zagraniczną ekipę, jest Marek Zub. Były piłkarz Polonii Warszawa może być znany polskim kibicom z racji trenowania Widzewa Łódź czy GKS Bełchatów. Szkoleniowiec od lat może się poszczycić dobrą marką wśród naszych wschodnich sąsiadów. Wszystko dlatego, że Polak bardzo dobrze pracował w Żalgirisie Wilno, z którym 2 razy sięgał po mistrzostwo Litwy i trzy razy podnosił krajowy puchar.

Szkoleniowiec, który ostatnimi czasy był u sterów drużyny z Wilna, dostał propozycję, której nie mógł odrzucić. Bardzo skuteczny w pozyskaniu Polaka okazał się beniaminek europejskiej ligi, który ma wielkie ambicje walki o największe, krajowe trofea.

Zub powtórzy sukcesy z Litwy?

Nowym klubem, który zdecydował się na zatrudnienie polskiego szkoleniowca jest FK Tukums. Beniaminek ligi łotewskiej ma wielkie ambicje na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej i ewentualną walkę o europejskie puchary szukał szkoleniowca, który rozumie tamtejszą filozofię gry. Z racji tego, że Zub pracował już na Łotwie w Spartaks Jurmała, wszyscy w Tukumsku liczą na to, że trener powtórzy swoje osiągnięcia z Litwy.

Sam Zub nie rozmawiał jeszcze z polskimi fanami o swojej decyzji w sprawie objęcia beniaminka łotewskiej ligi, ale tamtejsi kibice cieszą się, że klubowi udało się pozyskać szkoleniowca z renomą w krajach nadbałtyckich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Sławomira Peszki nie ma litości dla męża. "Jak ty czegoś nie odje... raz na pół roku, to nie jesteś sobą"
  2. Legendarny napastnik Legii Warszawa w Premier League? Trafi tam zamiast Piątka
  3. Polski sportowiec ośmieszony przez działaczy. Pieniądze ważniejsze, niż pamięć
  4. Gorzka prawda na temat Adama Małysza wyszła na jaw. Bezlitosne słowa byłego trenera
  5. Wisła Kraków daleka od bankructwa? Kolejny piłkarz w zespole
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News