Kibice, Widzew Łódź
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 24 Lutego 2020

Kibice drugoligowca zawstydzili Ekstraklasę. Pobili krajowy rekord

Ekstraklasa od kilku sezonów boryka się ze spadkiem poziomu sportowego, w ślad za którym idzie coraz niższa frekwencja na trybunach. Dużo skuteczniej na trybuny fanów potrafi przyciągnąć zespół z drugiej ligi, czyli trzeciego poziomu rozgrywkowego w Polsce.

Ekstraklasa pod względem frekwencji na trybunach sięgnęła dna. Średnia liczba kibiców, którzy przyszli na stadion obejrzeć mecz najlepszych polskich rozgrywek, w połowie grudnia wyniosła zaledwie 6,5 tysiąca osób. Na trzecim szczeblu rozgrywek krajowych jest klub, który zdecydowanie przebija ten wynik i to biorąc pod uwagę same sprzedane karnety!

Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawSkoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawCzytaj dalej

Ekstraklasa może jedynie zazdrościć

Chodzi oczywiście o Widzew Łódź, którego fani za pośrednictwem licznego uczestnictwa w meczach chcą wspomóc klub w powrocie do Ekstraklasy. Fani lidera 2. ligi na mecze w rundzie wiosennej wykupili wszystkie dostępne karnety i już po raz siódmy poprawili krajowy rekord. Sprzedano ich ponad 16 tysięcy.

- To, że kibice Widzewa wykupują wszystkie dostępne karnety, stało się piękną widzewską tradycją. Cieszę się, że fani chcą być z nami i wypełniać "Serce Łodzi", współtworząc niesamowitą, niepowtarzalną atmosferę widowisk, które wykraczają daleko poza rywalizację sportową – podkreśla prezes Widzewa Martyna Pajączek.

Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieTomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieCzytaj dalej

Widzew Łódź ma nadzieję na wielki powrót

W związku z rekordową sprzedażą karnetów wejściówki na mecze Widzewa będą nie lada gratką. Stadion przy al. Piłsudskiego może pomieścić ok. 18 tys. widzów, więc pula biletów na mecze łódzkiego klubu w otwartej sprzedaży wyniesie nieco ponad tysiąc. Klub poinformował, że sprzedaż wejściówek będzie możliwa dzięki zwalnianiu miejsc przez posiadaczy stałych abonamentów, którzy przed każdym meczem domowym mogą poinformować klub, że będą nieobecni, a ich miejsce będzie mógł zająć ktoś inny.

Widzew walczy o awans do 1. ligi. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka na półmetku rozgrywek 2. ligi są liderem z przewagą jednego punktu nad drugim Górnikiem Łęczna i trzech nad trzecim GKS Katowice. Promocję do wyższej klasy rozgrywkowej otrzymają trzy najlepsze drużyny. Widzewiacy o punkty powalczą już w najbliższy weekend. Ich rywalem będzie Olimpia Elbląg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Znamy powołania Michala Doleżala na konkurs Pucharu Świata. Jedna duża sensacja
  4. Ten cios zakończył marzenia Wildera. Makabryczne uderzenie, przejdzie do historii (WIDEO)
  5. Maciej Kot kontynuuje zwycięską passę. Brawo, jesteśmy dumni
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News