Ekstraklasa
Ekstraklasa
Autor Bartosz Goluch - 24 Marca 2020

Kluby Ekstraklasy proszą PZPN o pomoc. Odpowiedź związku jest jednoznaczna

Ekstraklasa potrzebuje pieniędzy. Wskutek zawieszenia ligi kluby najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce mogą niebawem znaleźć się na skraju bankructwa. Część klubów zwróciła się z prośbą o wsparcie finansowe do PZPN. Prezes związku Zbigniew Boniek odpowiedział na wezwanie ligowców.

Głos w sprawie wsparcia od PZPN w ostatnich dniach zabrali m.in. prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski oraz włodarz Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza. Obaj zgodnie podkreślali, że bez dodatkowych funduszy kluby potrzebują dodatkowej gotówki, bowiem są odcięte od dochodów z dnia meczowego oraz praw telewizyjnych. W grę wchodziły zapomoga bądź pożyczka, którą ligowcy spłacą, gdy sytuacja się unormuje. Boniek jednak nie chce słyszeć o takich rozwiązaniach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaKamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaCzytaj dalej

Ekstraklasa w potrzebie, PZPN również na minusie

- My pomożemy, ale w inny sposób. Nie jesteśmy bankiem, czy bankomatem. Sami straciliśmy, lekko licząc, 50 mln zł - tłumaczy Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią. Zamiast tego, prezes PZPN zachęca kluby, by obniżyły uposażenia dla piłkarzy. Za wzór stawia im Bayern Monachium, który wdrożył program oszczędnościowy. - Zastanawia mnie to, dlaczego polskie kluby nie ogłaszają takich programów kryzysowych i - mówię to bez żadnej złośliwości - ich przychody przecież tak samo zmaleją, więc powinny dostosować do tego wydatki, by załatać dziurę budżetową - twierdzi.

Boniek krytykuje tok rozumowania prezesów klubów Ekstraklasy. - Jeśli kluby mówią tak: "Skoro nam się zmniejszą przychody, to ktoś z zewnątrz musimy nam pomóc, bo jak nie, to poumieramy", to są w błędzie. Nie panowie, najpierw musicie sami zbilansować wydatki, a dopiero później myśleć o systemach solidarnościowych - apeluje prezes piłkarskiej centrali - ocenia.

Rekordzista z Realu Madryt walczy o życie. Epidemia nie oszczędza Rekordzista z Realu Madryt walczy o życie. Epidemia nie oszczędza "Królewskich"Czytaj dalej

PZPN nie zostawi klubów bez pomocy

Boniek podkreśla, że ligowcy nie zostaną pozostawieni sami sobie, a sztab kryzysowy polskiego związku działa "niemal na okrągło". Zaznacza jednak, że PZPN nie "wpompuje" gotówki w polski futbol, gdyż nie jest to optymalne rozwiązanie. Dodaje również, że na epidemii dotąd najwięcej stracił sam związek. - Tym, którzy płaczą nad sobą i z ochotą spoglądają na kasę PZPN-u powiem tylko tyle, że PZPN postara się stworzyć mocny, dobry system solidarnościowy, który wkrótce przedstawimy - deklaruje.

Przypomnijmy, że rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały wstrzymane po rozegraniu 26. z 37 planowanych kolejek. Restart sezonu jest planowany na 26 kwietnia, jednak ta data nie jest ostateczna i zależy od dalszego rozwoju epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News