Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Marca 2020

Wielka obniżka pensji w Ekstraklasie. Piłkarze otrzymają tylko niezbędne minimum

Ekstraklasa z powodu pandemii koronawirusa wstrzymała rozgrywki, mimo że pierwszą decyzją PZPN i władz ligi mecze miały odbywać się bez udziału publiczności. W obliczu coraz większej liczby zachorowań w Polsce i presji ze strony kolejnych klubów i samych zawodników, szybko zmieniono decyzję. Zamrożenie rozgrywek wiąże się jednak ze sporymi problemami dla wielu drużyn.

Ekstraklasa zawiesiła rozgrywanie spotkań co najmniej do 26 kwietnia. Przerwa w rozgrywkach oznacza dla klubów ogromne straty finansowe. Brak wpływów z biletów oraz praw do transmisji telewizyjnych na pewno odbije się na budżetach wszystkich drużyn w stawce. Jednym ze sposobów szukania oszczędności jest obniżka płac zawodników. To ruch, na który decyduje się wiele drużyn w Europie i który właśnie wykonała jedna z czołowych ekip naszej najwyższej klasy rozgrywkowej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Policja zapukała do domu polskiego olimpijczyka. Funkcjonariusze bali się wejść do środkaPolicja zapukała do domu polskiego olimpijczyka. Funkcjonariusze bali się wejść do środkaCzytaj dalej


Ekstraklasa szuka oszczędności. Po kieszeni dostaną piłkarze

Zarząd i piłkarze Śląska Wrocław wspólnie pochylili się nad zaistniałym w związku z pandemią koronawirusa problemem. Zawodnicy z województwa dolnośląskiego zgodzili się na znaczne obniżki pensji. Piłkarze otrzymają tylko od 15 do 30 procent swojego wynagrodzenia. Klub z Wrocławia wydał specjalne oświadczenie.

"W związku z pandemią koronawirusa, zawieszeniem rozgrywek PKO Ekstraklasy i w konsekwencji zamrożeniem przychodów do budżetu klubu, przedstawiamy wspólne stanowisko zarządu oraz piłkarzy WKS Śląsk Wrocław w sprawie częściowego wstrzymania wynagrodzeń zawodników.

W wyniku wspólnie wypracowanego porozumienia, w trosce o stabilność finansową i przyszłość klubu, zawodnicy Śląska Wrocław zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń. Tym samym będą otrzymywać od 15% do maksymalnie 30% swoich podstawowych miesięcznych pensji.” - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Zapadła oficjalna decyzja ws. igrzysk olimpijskich. Spełnił się najgorszy scenariuszZapadła oficjalna decyzja ws. igrzysk olimpijskich. Spełnił się najgorszy scenariuszCzytaj dalej

Piłkarze Śląska Wrocław zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń. Decyzja nie obejmuje wszystkich

Pod wrażeniem wspólnego porozumienia władz klubu i piłkarzy jest prezydent Wrocławia, który skomentował podjęte decyzje w wypowiedzi dla mediów klubowych.

- Wszyscy wspólnie walczymy z koronawirusem. W tej walce kluczowa jest nasza solidarność. Cieszę się, że piłkarze Śląska - osoby ważne i podziwiane przez wielu wrocławian - w tej wyjątkowej sytuacji zdali egzamin z solidarności i jako pierwsi w Polsce postanowili w ten sposób dać przykład odpowiedzialności za losy swojego klubu - powiedział Jacek Sutryk.

Co ciekawe, zawodnicy i zarząd wspólnie zgodzili się, że obniżka nie powinna dotyczyć pensji młodych piłkarzy, którzy nie mieli szansy jeszcze zapracować na oszczędności.

- To inicjatywa rady drużyny, która świadczy o odpowiedzialności doświadczonych zawodników i prawdziwym charakterze naszego zespołu - powiedział prezes zarządu Śląska Wrocław Piotr Waśniewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna
  2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy
  3. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  4. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  5. Wielka radość w rodzinie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN pęka z dumy
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News