Ekstraklasa noey format
Facebook PKO Ekstraklasa
Autor Łukasz Kowalski - 24 Lipca 2020

Z ostatniej chwili: Wielkie zmiany w Ekstraklasie, komunikat o nowej formie rozgrywek

Ekstraklasa w przyszłym sezonie przejdzie prawdziwą rewolucję. Epidemia koronawirusa, która wydłużyła obecny sezon, a także napięty harmonogram przyszłego spowodował, że polska liga została zmuszona do zmian. W piątek PZPN I Ekstraklasa zatwierdziły zmiany, które będą obowiązywały w następnej kampanii.

Ekstraklasa przejdzie rewolucyjnie zmiany. W piątek PZPN wraz ze spółką Ekstraklasa S. A podjął decyzję o zmianie formatu przyszłorocznych rozgrywek. W sezonie 2020/2021 ze względu na napięty harmonogram i przeniesione na przyszły rok mistrzostwa Europy polska liga przejdzie rewolucję.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościRobert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Ekstraklasa w przyszłym sezonie przejdzie rewolucję

Zgodnie z decyzją władz polskiego futbolu w przyszłym sezonie Ekstraklasa odejdzie od systemu ESA37, a co za tym idzie, po zakończeniu sezonu zasadniczego nie będzie podziału na grupę mistrzowską i spadkową. To nie jest jedyna zmiana wprowadzona w przyszłym sezonie.

Na początku roku PZPN zatwierdził zmiany w formacie Ekstraklasy. Najwyższa klasa rozgrywkowa od sezonu 2021/2022 miała zostać rozszerzona do 18 zespołów. Pandemia koronawirusa, która przerwała obecny sezon, oraz spowodowała, że przełożono Euro na przyszły rok, przyspieszyła wdrażanie zmian w polskiej Ekstraklasie.

Zgodnie z piątkowym postanowieniem Ekstraklasy i PZPN w przyszłym sezonie wystąpi 16 drużyn, rozegranych zostanie 30 kolejek, a na koniec sezonu do 1. Ligi spadnie tylko jeden zespół. Ustalono także terminarz przyszłego sezonu Ekstraklasy. Pierwsza kolejka ruszy 21 sierpnia, a ostatnia zostanie rozegrana 16 maja.

Mateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizjiMateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizjiCzytaj dalej

Wielkie zmieny w Ekstraklasie

Dodatkowo każdy z zespołów w trakcie meczu będzie mógł przeprowadzić 5 zmian, a nie jak do tej pory 3. Do Ekstraklasy po sezonie 2020/2021 awansują trzy zespoły z 1. Ligi.

- Najważniejszą zmianą w regulaminie na sezon 2020/21 było zmniejszenie liczby spadkowiczów do jednego zespołu ze względu na powiększenie ligi do 18 drużyn od sezonu 2021/22 oraz rezygnacja z podziału na dwie grupy po 30. kolejce. Nowością jest też możliwość dokonywania pięciu zmian zawodników zamiast jak do tej pory, trzech. Zmniejszenie liczby kolejek jest skutkiem epidemii Covid-19, która spowodowała, iż zbliżający się sezon musimy rozpocząć z ponad miesięcznym opóźnieniem. Pełny terminarz z zestawem par zostanie opublikowany prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu, z miejscem dla nieznanego jeszcze trzeciego beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy - powiedział dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A, Marcin Stefański cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Zmiany wprowadzono także w terminarzach 1. i 2. Ligi. Zespoły z zaplecza Ekstraklasy rozpoczną zmagania w sezonie 2020/2021 29 sierpnia, a zakończą 13 czerwca. Mecze barażowe o awans zaplanowano na 16 i 20 czerwca 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zrobiła przy malutkiej córce niewybaczalną rzecz. Wstrząsające sceny, mogło się skończyć tragedią
  2. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy
  3. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. "Smocza Dziura" jest w centrum konfliktu zbrojnego
  4. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  5. Arkadiusz Milik jednak przejdzie do giganta? Pojawiła się wielka szansa dla Polaka
  6. Żona Radosława Majdana zadziwia. Jej żart oburzył tysiące Polaków, wyśmiewa się z bardzo ciężko chorych? (FOTO)
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News