Ekstraklasa
instagram.com/rakowczestochowa
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Marca 2020

Ekstraklasa już w tym sezonie nie wróci. Właściciel jednego z klubów nie ma wątpliwości w sprawie przyszłości

Ekstraklasa w tym sezonie może już nie wrócić. Mimo że PZPN i władze ligi nie podjęły jeszcze jednoznacznej decyzji w sprawie przerwania sezonów, to jeden z właścicieli klubów z polskiej ligi nie ma wątpliwości, że rozgrywek nie uda się wznowić. Zamiast tego, działacz proponuję wielką dyskusję nad przyszłością piłki nożnej w Polsce, która po skończeniu tego sezonu może nie napawać optymizmem.

Ekstraklasa, jak na razie, została zawieszona przez władze ligi do 26 kwietnia. Mimo tego pojawia się wiele głosów mówiących o tym, że rozgrywki w Polsce zostaną przerwane. Takiego zdania jest, chociażby jeden z prezesów klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej, który jeszcze do niedawna chciał wznowić rozgrywki piłki nożnej. Zdaniem działacza, przed klubami wyjątkowo ciężkie miesiące i już teraz trzeba myśleć o następnym sezonie.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Kiedy finał Ligi Mistrzów i Ligi Europy? UEFA uzgodniła nowy terminKiedy finał Ligi Mistrzów i Ligi Europy? UEFA uzgodniła nowy terminCzytaj dalej

Ekstraklasa nie zostanie wznowiona? Znany działacz nie ma wątpliwości

Osobą, która postanowiła się wypowiedzieć na temat przyszłości polskiej piłki nożnej, jest Michał Świerczewski. Właściciel Rakowa Częstochowa, który jeszcze do niedawna miał pomysł na to, jak wznowić rozgrywki powiedział, że jego idei nie uda się zrealizować, a w związku z dużym zagrożeniem spowodowanym koronawirusem, już teraz trzeba poczynić plany w sprawie zabezpieczenia klubów piłkarskich występujących w polskiej lidze.

- Okazało się, że nasz plan dokończenia sezonu to zbyt trudny projekt na najbliższe tygodnie. Jutro na wideokonferencji Ekstraklasy będę namawiał, żebyśmy się skupili nad alternatywnym planem na najbliższy sezon - mówi Sport.pl właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski.

Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćNie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćCzytaj dalej

Prace nad wznowieniem ligi zostały rozpoczęte za późno

Właściciel Rakowa Częstochowa przekonuje, że jego decyzja o zaniechaniu prób wznowienia Ekstraklasy nie wynika z decyzji Mateusza Morawieckiego o większych ograniczeniach w organizacji życia publicznego, a z bierności klubów Ekstraklasy, które miały nie pracować nad jak najszybszym wznowieniem klubowej piłki nożnej w Polsce.

- Nie podjęliśmy tej decyzji pod wpływem nowych obostrzeń, ogłoszonych we wtorek przez premiera Mateusza Morawieckiego. One na sam projekt nie miały wpływu, bo on i tak wymagał wcześniejszej zgody instytucji państwowych i opinii ekspertów. Ale doszliśmy do wniosku, że to jest jednak zbyt duże wyzwanie logistyczne w sytuacji, gdy nasz kraj czeka bardzo trudny miesiąc, fala zachorowań. Najlepszy moment na start tego projektu już minął. Gdybyśmy zaczęli prace dwa, trzy tygodnie temu, to miałoby zapewne dużo większy sens - mówi właściciel Rakowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News