Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 25 Kwietnia 2020

Oficjalnie: Ekstraklasa wraca do gry. Premier ujawnił datę wznowienia sezonu

Ekstraklasa wraca! Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z ministerstwem sportu, resortem zdrowia oraz reprezentantami związków sportowych. Szef rządu podał dokładną datę powrotu krajowego futbolu oraz ligi żużla.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził dotychczasowe spekulacje na temat daty powrotu rozgrywek Ekstraklasy. Jak się okazuje, niedługo ponownie zobaczymy także zmagania PGE Ekstraligi, czyli zmagań żużlowców.

Nie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekordNie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekordCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Ekstraklasa wróci w maju

- W drugim etapie zmierzamy do udostępnienia boisk oraz otwartych przestrzeni do uprawiania sportu. Zostanie on rozpoczęty od 4 maja. Dopuszczamy także inne dyscypliny poza piłką nożną. Warunkiem jest udział w grze nie więcej niż 6 osób. W trzecim etapie otworzymy obiekty zamknięte, czyli m.in. hale sportowe. Wówczas nadal będzie obowiązywał 6-osobowy limit i dystans między zawodnikami. Czwarty etap obejmie te obiekty, gdzie występuje większa bliskość sportowców, jak np. sale fitness, siłownie czy baseny - oświadczył premier Morawiecki.

Morawiecki powiedział również, jakie warunki muszą zostać spełnione, by Polacy mogli przystąpić do kolejnych etapów "odmrażania" sportu. - Decyzje o przejściu do trzeciego i czwartego etapu będą zależne od liczby kolejnych zachorowań oraz liczby dostępnych łóżek w szpitalach jednoimiennych - tłumaczył.

Kim jest piękna żona Dawida Kubackiego? W przeszłości również uprawiała sportKim jest piękna żona Dawida Kubackiego? W przeszłości również uprawiała sportCzytaj dalej

Piłkarze i żużlowcy wracają do treningów

Aby polscy sportowcy mogli wrócić do rywalizacji, konieczne jest wznowienie treningów. Szef rządu zdradził, jak będzie przebiegał proces powrotu do ćwiczeń w wykonaniu piłkarzy i żużlowców.

- Zdecydowaliśmy o powrocie Ekstraklasy i zmagań żużlowców. Mamy ściśle wytyczony terminarz, sportowcy są poddani izolacji. Na początku maja powrócą do treningów, a na koniec miesiąca powrócą do rozgrywek. Na razie bez kibiców, ale będziemy przynajmniej mogli cieszyć się tymi rozgrywkami przed telewizorami - powiedział szef rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy
  2. Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje auto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News