Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 25 Kwietnia 2020

Pilne zebranie rządu ws. wznowienia Ekstraklasy. Kiedy ligowcy wrócą do gry?

Ekstraklasa pauzuje od połowy marca z powodu epidemii koronawirusa. Polski rząd oraz władze krajowego futbolu zamierzają stopniowo "odmrażać" zmagania ligowców i doprowadzić rozgrywki do końca.

Piłkarze Ekstraklasy szykują się do wznowienia treningów. W pierwszej połowie maja gracze wrócą do zajęć i będą przygotowywać się do dokończenia przerwanego przez epidemię sezonu. Już dziś możemy poznać kluczowe decyzje ws. najbliższej przyszłości futbolu oraz pozostałych sportów.

Znany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęZnany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Ekstraklasa w rękach rządu

- Kwestie dotyczące sportu, w tym przywrócenia rozgrywek Ekstraklasy, będą dzisiaj przedmiotem obrad rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i niewykluczone, że nawet dzisiaj zostaną ogłoszone decyzje w tej sprawie - powiedział na antenie Radia Zet rzecznik rządu Piotr Mueller.

Bardzo możliwe, że już dziś poznamy ostateczną decyzję ws. wznowienia sezonu piłkarskiego w Polsce. Niedawno na ten temat wypowiadał się premier Mateusz Morawiecki. - W pierwszej kolejności zwłaszcza Ekstraklasa - chciałbym, żeby wróciła do rozgrywek. Wiem, że Bundesliga w maju chce wrócić do rozgrywek, inne ligi również o tym rozmawiają. Chcemy czerpać z najlepszych praktyk, uczyć się od tych, którzy analizują to na najróżniejsze sposoby - oświadczył szef rządu na Facebooku.

Anita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuAnita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuCzytaj dalej

Jaka będzie decyzja?

Premier uzależniał restart Ekstraklasy od ograniczeń sanitarnych, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Planowane przez władze polskiej piłki obostrzenia zakładają m.in. organizację dwóch przerw na dezynfekcję, maseczki dla sędziów, brak widzów na trybunach oraz ograniczoną liczbę osób, pracujących przy obsłudze meczów. Przed wznowieniem rozgrywek piłkarze oraz członkowie sztabów szkoleniowych mają zostać przebadani na obecność COVID-19.

Według planu Ekstraklasy i PZPN, zawodnicy wrócą do treningów 10 maja. Rozgrywki ligi zostaną natomiast wznowione 31 maja. Z kolei pierwsze mecze Pucharu Polski odbędą się 27 maja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News