Ekstraklasa
instagram.com/wislakrakow
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Lutego 2020

Wielkie zamieszanie w polskiej Ekstraklasie. Klub nie wpuści kibiców rywali, padły mocne słowa

Ekstraklasa jest świadkiem kolejnego skandalu. Kibice Wisły, którzy wybierali się na mecz z Cracovią będą musieli pozostać w domu. Klub "Pasów" podjął decyzję, która może budzić niemałe kontrowersje wśród polskich fanów piłki nożnej. Derbowy rywal Cracovii odniósł się do zachowania swoich przeciwników. Padły niewyobrażalnie mocne słowa.

Ekstraklasa w tym sezonie wprost żyje skandalami. Nie tak dawno, w mediach było głośno o zachowaniu kibiców Legii, którzy odgrażali się francuskiemu inwestorowi, który był gotów zainwestować w Polonię. Kiedy skandal ucichł, kibice zostali przytłoczeni kolejną kłótnią - tym razem między działaczami Wisły i Cracovii. Drużyna "Pasów" wydała oświadczenie, w myśl którego nie wpuści kibiców zza miedzy na stadion. Reakcja Wisły była bardzo gwałtowna, a słowa, które padły, mogą tylko zaostrzyć atmosferę konfliktu.

Z ostatniej chwili. Legenda światowego tenisa podjęła nieoczekiwaną decyzję. Fani ją uwielbialiZ ostatniej chwili. Legenda światowego tenisa podjęła nieoczekiwaną decyzję. Fani ją uwielbialiCzytaj dalej

Ekstraklasa. Zamieszanie między Wisłą a Cracovią

Zdaniem działaczy "Pasów" drużyna "Białej Gwiazdy" nie wywiązała się z postanowień mówiących o bezpieczeństwie w trakcie imprezy masowej. Działacze klubu z Krakowa zgodzili się na uczestnictwo ledwie 450 kibiców rywali w trakcie meczu, a Wisła wyraziła temu stanowczy przeciw. Z racji tego, że drużyna nie znalazła porozumienia z Wisłą, zdecydowała się nie wpuścić kibiców zza miedzy na teren swojego obiektu na czas meczu ligowego.

- Z uwagi na brak akceptacji Wisły Kraków S.A. dla podjętych przez MKS Cracovia SSA środków zaradczych, mających na celu zapewnienie należytego porządku oraz bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej, Zarząd MKS Cracovia SSA zdecydował o odmowie przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków S.A. podczas zaplanowanego na dzień 3 marca 2020 roku meczu piłki nożnej. - czytamy w oświadczeniu "Pasów".

Robert Lewandowski zaczął gwiazdorzyć? Zaskakujące zachowanie po świetnym meczuRobert Lewandowski zaczął gwiazdorzyć? Zaskakujące zachowanie po świetnym meczuCzytaj dalej

Wisła odpowiada Cracovii

Sytuacja związana z meczem derbowym wzbudza wielkie emocje wśród Wiślaków, którzy wprost nie mogą uwierzyć w postawę swojego rywala. Prezes Krakowian - Piotr Obidziński użył nawet porównania do postaci Adolfa Hitlera.

- Ciężko zareagować na tę propozycję. Już byliśmy w tych czasach. To jest trochę jak ultimatum w sprawie Gdańska w 1939 roku. Równie dobrze moglibyśmy postawić ultimatum Legii, że was wpuścimy, jak zdeponujecie u nas swoje flagi - stwierdził Obidziński w rozmowie z Interią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News