Ekstraklasa Zbigniew Boniek
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 26 Lutego 2020

PZPN podjął ostateczną decyzję w sprawie kary dla Legii. Pojawił się ważny komunikat

Ekstraklasa, a dokładniej Komisja Ligi, podjęła jakiś czas temu decyzję o zakazie stadionowym dla kibiców Legii Warszawa za mecz z Łódzkim Klubem Sportowym. Teraz NKO przy PZPN odniosła się do kary dla klubu ze stolicy Polski.

Ekstraklasa jakiś czas temu podjęła decyzję o nałożeniu kary na kibiców Legii Warszawa w związku z wydarzeniami ze spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym, w trakcie którego na Trybunie Północnej pojawiły się obraźliwe transparenty. Szybko po zakończeniu spotkania pojawiły się informacje, jakoby władze ligi nie miały zamiaru być obojętne w związku z taką sytuacją na meczu jednego z największych polskich klubów.

Szybko zadecydowano o zastosowaniu odpowiedzialności zbiorowej, na co nie zamierzali godzić się ani kibice, ani sam klub, dla którego jest to oczywista strata zysków z biletów. Z tego powodu zdecydowano się na odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej działającej przy PZPN. Dziś podjęła ona ostateczną decyzję w sprawie sankcji, jakie poniesie klub z Warszawy.

Legia Warszawa finalizuje wielki transfer. Rekord transferowy ligi pobity, kwota robi wrażenieLegia Warszawa finalizuje wielki transfer. Rekord transferowy ligi pobity, kwota robi wrażenieCzytaj dalej

Ekstraklasa wywołuje spore kontrowersje

Początkowa decyzja o zakazie stadionowym dla około siedmiu tysięcy osób była bardzo kontrowersyjna, a kibice nie mieli zamiaru się na nią godzić, bo czuli, że odpowiedzialność ponoszą w ogromnej większości niewinne osoby. Z tego powodu pojawiło się szybkie odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej, która miała jak najszybciej rozstrzygnąć problem.

Dziś pojawił się oficjalny komunikat ze strony władz, które ogłosiły, że decyzja została ostatecznie uchylona. Jednocześnie zapowiedziano, że Legia Warszawa mimo wszystko nie uniknie kary.

- Na posiedzeniu w dniu 18 lutego 2020 roku Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN po rozpoznaniu wniosku Klubu Legia Warszawa SA o zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności kary wskazanej w punkcie 1 Orzeczenia Komisji Ligi z dnia 12 lutego 2020 roku, postanowiła uwzględnić złożony przez Klub wniosek i zawiesić rygor natychmiastowej wykonalności ww. kary - głosi komunikat PZPN.

Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czasZ ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czasCzytaj dalej

Ekstraklasa. Kara dla Legii uchylona

Wygląda więc na to, że Legia Warszawa nie będzie musiała zastosować się do kary, bowiem decyzja jest ostateczna. Pozostaje mieć nadzieję, że w związku z dość łaskawą dla klubu decyzją tego typu wydarzenia nie będą już miały miejsca w polskiej piłce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. 99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News